Відповідно до словника Collins Dictionary, «локдаун» — це «введення суворих обмежень на виїзди, подорожі, соціальну взаємодію й доступ до громадських місць», і за останній рік частота використання цього слова різко зросла. Аналітична база даних Collins Corpus обсягом 4,5 млрд слів, що містить матеріали вебсайтів, книг і газет, а також радіо- й телезаписи, зареєструвала зростання частоти вжитку слова на 6000%. Для порівняння, у 2019 році було зареєстровано 4000 випадків використання слова «локдаун», а у 2020-му цей показник перевищив чверть мільйона.
З-поміж 118 заявок від авторів-початківців, які подалися на Карпатську літературну резиденцію, на основі рейтингу журі було відібрано вісім переможців. Ними стали: Безверхній Дмитро, Бортняк Катерина, Девдера Катерина, Лисак Ольга, Лущик Сергій, Майборода Лариса, Сидоренко Ольга і Шалак Христина. На резиденції автори мали можливість повчитися у відомих письменників та запрошених експертів під час освітнього лекторію (всі лекції можна переглянути тут), попитати порад у колег у приватному спілкуванні, а також отримати консультації щодо написаних на конкурс текстів. На основі цих консультацій хочемо поділитися з вами найцікавішими художніми прийомами, що їх автори використали у своєму письмі, — по одному прийому від кожного автора. До речі, усі 16 текстів від усіх резидентів КЛР-2021 читайте невдовзі в електронній антології «Дія відбувається в Карпатах» на сайті літрезиденції.
... Читати далі
Деякі медійники вважають, що повернення до теми переходу на латинку — це відвернення уваги від більш вважливих тем.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повернув в українське суспільство тему про перехід на латиницю.
«Нам треба позбавитися кирилиці і перейти на латиницю. Те, що стосується мови, ви знаєте мою позицію. Я за дві мови в нашій країні. Англійська мова має бути обов’язкова. Тому що, якщо ми кажемо про цивілізований світ, то англійська мова – це мова цивілізованого спілкування. І ми маємо розуміти, що англійську мову м
... Читати далі
«Спілкуюся зі словником» – років десять тому була моя відповідь під час співбесіди з роботодавцем, який обіцяв заробітну плату вищу, аніж середня у нашому місті. Потім мені казали, що зателефонують та повідомлять про підсумки співбесіди. Звісно, більше ніхто ніколи не телефонував. Коли кількість непоганих (на мій погляд) компаній, куди я хотів влаштуватися на роботу, перевалила за 20, я зрозумів, що для того, щоб дочекатися того бажаного дзвінка треба вчити іноземну мову. І я почав вивчати. Звісно, найпопулярнішу у діловому світі – англійську.
... Читати далі
Власникам сайтів пропонуємо Collaborator - якісний сервіс для замовлення статей та інших публікацій, щоб розповісти про себе якомога широкій аудиторії:
Collaborator - біржа прямої реклами, що найдинамічніше розвивається.
Жива аудиторія і різноманітні тематики - такі характеристики майданчиків для реклами, що представлені на Коллабораторі. Яких, на хвилиночку, вже понад 13 000!
Кількість майданчиків щотижня збільшується. А це - нові платформи для розміщення реклами, нові можливості для нарощування посилальної маси для ваших ресурсів.
ПОЛІТИЧНІ РОЗДУМИ ЧАСТО НАС КЛИЧУТЬ НА НОВІ МАЙДАНИ . Так , кожному народові світу хочеться змін . Так , кожна людина надіється на зміни , на добро і на краще життя ( це я пишу знову на основі книги мого дуже старшого друга ) , але кожен хоче щоб за нього робили якусь справу . Багато людей хоче взяти зброю в руки щоб покарати ворогів чи зовнішніх чи внутрішніх . Але , чи не вивчали ми і
... Читати далі
Тимур Нагалевський експерт з комунікацій, депутат Ірпінської міської ради написав, що: "Напередодні 30-річчя Незалежності України, я вирішив тимчасово вийти із дискурсу «зрада» й якщо не перейти в режим «перемога», то принаймні накидати для себе в нотатках бодай 30 здобутків нашої Незалежності.
Звісно, це мій дуже суб'єктивний погляд на підсумок третини століття чи, якщо хочете, епохи нашої свободи.
Ось що в мене вийшло:
1. Затвердження акту проголошення незалежності на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року понад 90% голосами. Це не просто остаточно розвалило СРСР, а й не дозволило будь-якому керівництву України в подальшому звернути зі шляху незалежності, як це сталося з Білоруссю після приходу до влади Лукашенка.
2. Українізація підрозділів радянських військ, дислокованих на території України (прийняття військовими та військовозобов'язаними присяги на вірність народу України).
3. Придушення проросійського сепаратизму в Криму в 1990-х рр. Перемога в кризі з РФ навколо українського острова Тузла в 2003 році.
4. Відбудова Михайлівського золотоверхого собору та Свято-Успенського храму Києво-Печерської лаври. Двох символів духовності, належності до давньої цивілізації та давньоруської державності.
5. Вступ до Ради Європи, проголошення курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Цей курс забезпечив хоч часткову відповідність нашого законодавства європейській практиці й стандартам. А те, що поки закони працюють далеко не зовсім ефективно, це наше домашнє завдання, яке маємо здійснити через реформу судів і правоохоронної системи.
... Читати далі