Їду електричкою. Навпроти сидять дві дівчини й щось розглядають у телефоні. ”Тобі цей цвєт нравиця?” – запитує одна іншу. ”Я розовий не люблю вопше”, – відповідає та. ”А який ти любиш?” ”Сєрий, синій. Мені мамка сказала, шо на день рождєнія купить нове плаття. Сєре. Якшо зачьоти поздаю”.
Загалом українці подали вже 8,1 млн заявок на отримання "ковідної тисячі" – з них 2,5 млрд грн витрачено. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй фейсбук-сторінці.
"Найпопулярнішими напрямами залишаються книжки (885 млн грн), кіно (568 млн грн) і залізничні квитки (284 млн грн)"
... Читати далі
У 2021 році в Україну заборонили ввезення 291 російського пропагандистського видання, а список книжок, дозволених до ввезення, збільшили на 4140 видань. Станом на 4 лютого 2022 року у реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення, є 21 820 книжок.Про це повідомили на офіційному сайті Держкомтелерадіо.
Український інститут книги витратив на програму підтримки перекладів для популяризації української літератури у світі майже 184 тисячі євро у 2021 році. Переклади книг українських авторів вийшли 21 мовою в 24 країнах.
Про це повідомляється на сайті Українського інституту книги.
"На популяризацію української літератури за кордоном шляхом співфінансування перекладів було виділено майже 184 тисячі євро (минулого року — 150 тисяч євро). Це дозволило надрукувати загальним накладом понад 66,5 тисяч примірників, що на 45% більше, ніж у 2020 році", — йдеться у пресрелізі.
... Читати далі
У Харкові відкрили відновлену меморіальну дошку мовознавцю Юрію Шевельову, яку розбили у 2013 році.
Урочисте відкриття відбулося 22 січня о 15:00 біля будинку на вулиці Сумській, 17, де у 1915-1943 роках жив Шевельов, передає кореспондент Суспільного.
"Для мене це відновлення історичної справедливості. Нарешті пам'ять видатного харків'янина буде гідно вшанована. Це могли і мали зробити набагто раніше. Не перший раз вже громадськість намагалася відновити цю дошку", — сказав Суспільному представник громадської організації "Світанок" Вадим Поздняков. ... Читати далі
Психологи вважають, що саме здатність до відновлення, а не щастя, - антонім депресії. Щасливі люди знають, як справитись з потрясіннями. Це свого роду зброя проти неминучих падінь, що трапляються в житті кожної людини. Японська приказка говорить: "Впади сім разів, встань вісім".
Вони цінують прості задоволення
З'їсти морозиво на лавочці в парку, погладити собаку за вухом, відчути, побачити веселку. Щасливі люди дуже цінують такі речі, які взагалі нічого не
... Читати далі