Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток
Чт, 04.09.2025, 03:53
МЕНЮ САЙТУ
Форма входу
Розділи новин
Новини та статті - культура [353]
Поезія, література, проза, музика, мистецтво
Новини та статті: суспільство, політика [817]
Не пов'язане з л-рою та поезією
Усе навколо нашого поетичного сайту [128]
Поради новим користувачам, оголошення, акції, тощо
Літературні конкурси, фестивалі, літ. премії, акції [216]
Вірую... [17]
На релігійну тематику
Постаті [28]
Про поетів, прозаїків, історичні постаті...
Зі святом! [155]
Вітаємо зі святами
Історія, етнографія [29]
Статті на історичну тематику
Куточок читача, глядача і слухача [39]
Що варто прочитати, переглянути відео, послухати...
Куточок споживача [121]
Корисні поради, рекомендації
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ: Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com

Опитування для Вас
Як Ви дізнались про сайт?
Всего ответов: 424
ІНФОРМАТИВНЕ
«  Вересень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

КАЛЕНДАР НОВИН


На головну сторінку » "Новини та статті - культура"

Поділіться новинами з користувачами!


« 1 2 3 4 5 6 7 ... 50 51 »

Однозначної думки у питанні вилучення та цінності в Україні, якщо почитати літературні форуми або ж просто коментарі у соцмережах – немає. Для прикладу, докторка, професорка філологічних наук, доцентка кафедри культурології та філософії Острозької академії Жанна Янковська вважає, що потрібно повністю відкинути російську культуру, тому що вона для України загалом ніякої цінності не становить. ... Читати далі

Розділ: Новини та статті - культура | Опубліковано: virchi
Дата: 31.07.2022
 

Сьогодні розслідуємо проблему “модних” слів. Часто можна почути/прочитати у текстах ЗМІ нові – “модні” слова, але не завжди ці слова там пояснюють. Спробуємо це зробити ми.

Сучасне життя стрімке. Воно постійно збагачується новими об’єктами (матеріальними чи ідеальними), а це автоматично передбачає появу слів, які їх називають. Найчастіше – це нові слова (“модні” слова). Значно рідше – старі, видобуті із запиленого історичного словника, покладеного на далекий стелаж забутої Богом і людьми книгозбірні (сиріч – бібліотеки). Багато таких слів – іншомовні. ... Читати далі

Розділ: Новини та статті - культура | Опубліковано: virchi
Дата: 31.07.2022
 

У місті Дубно на Рівненщині російську літературу збирають на макулатуру, а на вторговані гроші планують закупити необхідні речі для Збройних сил України. Крім книг, волонтери приймають ПЕТ-пляшки, скло та папір.

Дубенчанин Віктор Сафоник привіз книги у волонтерський центр.

"Не хочу чути руського слова. Навіть Єсєніна і Пушкіна", — заявляє чоловік. ... Читати далі

Розділ: Новини та статті - культура | Опубліковано: virchi
Дата: 24.07.2022


   На макулатуру - російські книжки, зароблені гроші - на ЗСУ     На макулатуру - російські книжки, зароблені гроші - на ЗСУ»         
 

Журналісти та оператори грузинської телекомпанії «Руставі 2» упродовж трьох місяців працювали в найгарячіших точках в Україні. Вони хронологічно висвітлювали в новинах події війни і збирали матеріали для документального фільму, який згодом отримав назву «Перші 100 днів війни в Україні». ... Читати далі

Розділ: Новини та статті - культура | Опубліковано: virchi
Дата: 17.07.2022


   У Грузії відбувся показ документального фільму «Перші 100 днів війни в Україні»     У Грузії відбувся показ документального фільму «Перші 100 днів війни в Україні»»         
 

Знайти пам’ятник Леніну в Україні у 2022 році – завдання майже неможливе. Їх почали активно зносити на знак європейського вибору і відриву від радянського (та російського) минулого після Євромайдану. Відтак почалася поступова та обережна дерусифікація, зосереджена переважно на забороні в’їзду певних російських акторів чи співаків в Україну і блокуванні російських соцмереж та сайтів.

З початком повномасштабного вторгнення Росії темпи пришвидшилися: ... Читати далі

Розділ: Новини та статті - культура | Опубліковано: virchi
Дата: 17.07.2022 | Коментарі (1)


   «Відійти від літератури вбивць»: як російських письменників викинули зі шкільної програми     «Відійти від літератури вбивць»: як російських письменників викинули зі шкільної програми»         
 

З бібліотек Прилук почали вилучати російську літературу. Не всю, а лише тих авторів, які у своїх творах пропагують російську ідеологію або ж відкрито підтримали військову агресію проти України. Як проходить процес дерусифікації книгозбірень та як до цього ставляться читачі — далі.  ... Читати далі

Розділ: Новини та статті - культура | Опубліковано: virchi
Дата: 17.07.2022 | Коментарі (1)


   Дерусифікація бібліотек: у Прилуках з книгозбірень вилучають російську літературу     Дерусифікація бібліотек: у Прилуках з книгозбірень вилучають російську літературу»     Дерусифікація бібліотек: у Прилуках з книгозбірень вилучають російську літературу    
 


Черкащанка Анастасія Мікрюкова за фахом лікарка. Найчастіше до книгарні приходить по наукові або художні видання: по казки для доні, а для себе – медичну літературу.

"Іноді купуємо тут прикольне видання у вигляді коміксів про науки. Для дітей дуже цікаво, в ігровій формі подаються речі, які здаються дуже складними", ... Читати далі
Розділ: Новини та статті - культура | Опубліковано: virchi
Дата: 17.07.2022
 

 

 
     

НОВІ ТВОРИ:

*** і не важливо, чи я тебе в серці простила***
Крок за кроком...

Автор: Людмила | Розділ: Вірші про кохання
Дата: 01.09.2025
ПЕРЕГЛЯНУЛИ: 26 чол. | Запрошуємо до обговорення
   

Якби птах боявся літати...
...з омріяного...

Автор: Олександр Лавренчук | Розділ: Вірші про кохання
Дата: 30.08.2025
ПЕРЕГЛЯНУЛИ: 58 чол.  КОМЕНТУВАЛИ (2)
   

МАГІЯ НОЧІ І СЛОВА ЗІЗНАННЯ
Кохання

Автор: Королева Гір Клавдія Дмитрів | Розділ: Вірші про кохання
Дата: 30.08.2025
ПЕРЕГЛЯНУЛИ: 50 чол. | Запрошуємо до обговорення
   

ПІСНЯ
Україна

Автор: Королева Гір Клавдія Дмитрів | Розділ: Вірші про Україну
Дата: 30.08.2025
ПЕРЕГЛЯНУЛИ: 50 чол. | Запрошуємо до обговорення
   

ЧИ ЦЕ НЕ В НАС?
УКраїна, війна

Автор: Королева Гір Клавдія Дмитрів | Розділ: Вірші про Україну
Дата: 26.08.2025
ПЕРЕГЛЯНУЛИ: 104 чол.  КОМЕНТУВАЛИ (5)
   

 

НОВЕ НА ФОРУМІ:

Как выбрать надежного поставщика кухонного оборудования (0, >)
Оптовые закупки для стабильного бизнеса (0, >)
Расскажите детальнее о IP-телефонии (1, >)
Надежные зонты для оптовиков (0, >)
Стиль и надежность каждый день (0, >)
Какой автосервис в Киеве реально лучше? (3, >)
Практичный аксессуар для дождя (0, >)
 

НОВЕ ВІДЕО НА САЙТІ:
КОМУ ВНИЗ та Арсеній Білодуб - Повстанец...



     



  Хостинг від uCoz