Британська
письменниця Софі Ханна збирається відродити Еркюля Пуаро Агати Крісті у
своєму новому романі, вихід якого заплановано на наступний рік.
Така ідея виникла у письменниці давно, проте стала можливою тільки
зараз, після того як її агент поспілкувався з видавництвом
HarperCollins.
"Як тільки він сказав мені "роман Агати Крісті", я подумала, що ідея відмінно запрацює, якщо перенести дію в 20-ті роки", - розповіла Софі Ханна, яка все життя була прихильницею Агати Крісті.
Коли Ханна зустрічалася з сім'єю Крісті, питання, про кого саме буде
роман - про Еркюля Пуаро або міс Марпл - ще висіло у повітрі.
"Романи про Пуаро - це було перше, що я прочитала. Я прочитала їх
усі, і переглянула їх усі по телевізору. Мені здається, що та сюжетна
ідея, яка у мене була, підходила виключно до Пуаро"
... Читати далі
Літературна премія в галузі критики ім.О.І.Білецького (заснована 1972 року, носить ім’я О.Білецького з 1986 р.) є премією Спілки письменників України та Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України і покликана сприяти розвитку української літературної критики, посиленню її активності в дослідженні й висвітленні сучасного літературного процесу, його тенденцій, явищ і постатей. Премія присуджується щорічно за кращі праці різних жанрів у галузі літературної критики, виключаючи збірки статей і монографії.
Пропозиції щодо присудження літературно-критичної премії вносять редакції (редколегії) літературних, літературознавчих газет і журналів, інтернет-видань та культурологічних і громадсько-політичних часописів і тижневиків, які мають постійні розділи або рубрики літературної критики. Редакції (редколегії) відбирають кандидатури номінантів на основі річного (від 1.Х. попереднього року до 1.Х. поточного року) доробку свого видання і подають клопотання до 15 жовтня поточного року (разом із короткою довідкою-характеристикою критика та його доробку, зокрема за останній рік). ... Читати далі
4 вересня в Києві стартує дев’ятий Міжнародний фестиваль «Каштановий Дім». За вісім років він зарекомендував себе як одну із найяскравіших літературних подій осіннього сезону. Щорічно майданчики фестивалю збирають гостей з Росії, Білорусі, Естонії, Литви, Казахстану, Німеччини, Франції, США, Канади і, звичайно ж, України. Зі сцени «Каштанового дому» виступали знамениті Бела Ахмадуліна, Катерина Квітницька, Іван Жданов, Світлана Кекова, Володимир Шемшученко та ін… Легендарні актори театру і кіно: Маргарита Терехова, Ада Роговцева, Юрій Назаров, Людмила Мальцева, режисери В’ячеслав Амірханян, Ольга Самолевська, Альбіна Афоніна, актор і поет Борис Барський, бард Сергій Джигурда, група «Табула Раса» ... Читати далі
Ім`я Оксани Забужко - одне з семи претендентів на отримання літературної нагороди Angelus. Переможця буде названо 19 жовтня під час урочистої церемонії в Варшаві.
Премію присуджують щорічно за найкращу книжку прози, опубліковану польською мовою. Переможець отримає чек на 150 000 злотих.
Крім роману-епопеї української письменниці, до короткого списку фіналістів «Анґелуса» ввійшли наступні книжки: Карл-Маркус Гаусс (Karl-Markus Gauss) «У джунглях мегаполісу» Казімєж Орлош (Kazimierz Orłoś) «Будинок під Лютнею» Людмила Пєтрушевська (Ludmiła Pietruszewska) «Це ніч» Єжи Пільх (Jerzy Pilch) «Щоденник» Анджей Стасюк (Andrzej Stasiuk) «Грохов» Щепан Твардох
... Читати далі
4 вересня 2013 року, о 19:00 PinchukArtCentre(Київ) та Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz запрошують на поетичні читання під назвою «300 китайців» в рамках виставки «Китай Китай». Метою акції є продовження діалогу між мистецтвом та літературою, демонстрація можливостей їхньої співгри та створення платформи для розгляду представлених робіт крізь нову незвичну «текстову» оптику. Літературні заходи арт-центру проходять із залученням відомих поетів і письменників. Вхід вільний.
Виставка «Китай Китай» - масштабний проект, який включає в себе роботи одинадцятьох китайських художників різних поколінь. Її основною темою є напруга між індивідуальним та колективним мисленням, котра не тільки простежується крізь всю китайську історію і безперервно формує сучасне суспільство, але також набуває великого значення на Заході.
В рамках акції провідні автори України та Європи читатимуть поезію, органічно вписану в тематику та проблематику виставки
... Читати далі
24 серпня у Севастополі розпочалися зйомки фільму про участь у морських походах Тараса Шевченка по Аральському морю. На щастя, за традицією, знімальна група розбила тарілку біля пам'ятника Тарасу Шевченку.
Як розповів "Дню" автор і режисер фільму, офіцер запасу Військово-морських Сил Збройних Сил України, капітан 2 рангу Тимур Баротов, "Робота над створенням фільму розпочалась наприкінці 2011 року, після завершення основних зйомок фільму "Українська революція". Під час першого етапу готувалося рішення, щодо формату фільму: художній чи документальний? З огляду на відсутність перспективи фінансування зйомок повнометражного фільму на зазначену тему, а також складність реалізації пректу, було прийнято рішення опрацювати версію документального фільму з реконструкцією деяких епізодів".
Загальна концепція склалася у вересні 2012 року. Під час підготовчого періоду до роботи над фільмом було залучено 14 осіб, серед яких автори ідеї Тимур Баротов і В. Правосудов, за допомогою яких став можливий перехід до другого етапу – зйомок. Планується завершити зйомки фільму восени
... Читати далі