Улас Самчук - один із найвизначніших українських письменників XX століття. Будучи шістдесят років відірваний від рідної землі, Улас Самчук лишив у спадок світові величезну бібліотеку своїх праць про Україну.
Улас Олексійович народився 20 лютого 1905 року в селі Дермань на Волині (нині це Здолбунівський район Рівненської області). Про своє село писав: “Дермань для мене – центр центрів на плянеті, і не тільки тому, що десь там і колись там я народився, а й тому, що це справді село наче писанка – з його і древнім Троїцьким монастирем, Свято-Федорівською семінарією, садами, парками, гаями, яругами, пречудовими переказами та легендами”.
... Читати далі
Начиталися різдвяних книжок і вже в очікуванні весни? Не поспішайте. Якщо вам не вистачає снігу за вікном, то добірка зимових детективів швидко виправить це. Зробіть собі гарячого чаю, залізьте під ковдру і насолоджуйтеся по справжньому сніжними історіями:
У кожного народу є митці, імена яких вписані золотими літерами в його історію. Василь Стефаник – один з таких. Телеглядач відкриє його як людину, яка любила, страждала, боролась, втрачала і не могла не писати. ... Читати далі
Володимир Орловський – один із когорти найвидатніших пейзажистів другої половини XIX століття. Сучасники називали художника “зіркою першої величини нарівні з Айвазовським”, “шукачем сонячного світла”, “незрівнянним оспівувачем південної природи”. І не дарма.
Орловський умів побачити особливу чарівність у повсякденному. Він не просто зображував побачене, а й передавав своє ставлення до цього пейзажу. Дивлячись на його картини, мимоволі виникає відчуття, що митець всією душею любить те, що пише. І чим більш вдивляєшся, тим глибше проникаєш у таємниці природи. Його полотна немов запрошують поринути в чарівність і пишність рідних краєвидів.
... Читати далі
Сподіваюся, не буде перебільшенням чи національним самовихвалянням, якщо скажу: в жодного народу не було такої величезної пошани й любові до жіночої прикраси – намиста, як в українок.
Як тільки народжувалася дівчинка, для неї з першого ж дня батьки готували "іменний амулет". Він передавався в спадок від матерів і бабусь, і що давнішим був, то магічнішим, а відтак і ціннішим.
... Читати далі
В Україні запрацював онлайн-театр Dramox. Це чеська стрімінгова платформа з відеоверсіями вистав від українських та світових театрів.
Зараз українським глядачам доступні спектаклі 16 українських театрів, серед яких вистави театрів “Золоті ворота”, “ДАХ”, “Театру 360 градусів”, Театру драми і комедії на лівому березі, Львівської національної опери, Театру ім. Лесі Українки, Одеського драматичного театру ім. Василька та інших. У подальшому український репертуар розширюватиметься. Також можна проглянути вистави 15 зарубіжних театрів, які транслюють з українськими субтитрами.
... Читати далі
Відомий український письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик, сотник Армії УНР Євген Маланюк народився 20 січня (1 лютого) 1897 року в Новоархангельську. Помер 16 лютого 1968 року в Нью-Йорку).
«ПОЕТ АПОКАЛІПТИЧНИХ ЛІТ»
Голос Маланюка сьогодні долинає до нас як позивні з космосу – чуємо сигнали, але не вміємо їх розшифрувати. Це можна було зрозуміти хіба що в радянські часи – Маланюк належав до найбільш заборонених письменників української діаспори. Грандіозний грабунок національного духу – позбавити культуру цих голосів. Але сьогодні? А може, саме тут і криється одна з причин сьогоднішніх проблем: українське суспільство досі не зуміло як слід почути ані його жорстких аналізів,
... Читати далі