Ю́рій Іва́нович Ковалі́в (13 квітня 1949, Біла Церква) — український поет, критик, літературознавець, педагог. Доктор філологічних наук (1995). Професор (1998). Лауреат Шевченківської премії (1996).
Ні́на Па́влівна Бага́та (Мару́щенко) (*12 квітня 1943, Високе — поетеса.
Один з віршів
З НАМИ УКРАЇНА
Як свічка, грудень тихо догорів, Димок згубився в ароматі хвої. Нова дорога довжиною в рік Пружиниться незайманим сувоєм. Та скоро по розгорнутій, по ній Покотиться життєва колісниця. Десь там на віражах і крутизні Себе і нас попробує на міцність. Не скрізь асфальт проляже.Пилюга На нас чатує, терни на обніжку, Та ми повинні встоять на ногах Й нізащо з рук не випустити віжки. Нехай трясе і вітер хай дзвенить -Ми волю не розвієм по зернині! Ми будем пам'ятати кожну мить, Що з нами -Україна.
----=--------------------------------------------
Вавровий Юхим Андрійович (справжнє прізвище — Виливчук; 31 березня (12 квітня) 1890, с. Попівці, нині Кременецького району Тернопільської області — 3 грудня 1970, с. Новий Кокорів, то
... Читати далі
Бора Богдан (справжнє ім’я — Борис Шкандрій; *11 квітня 1920, с. Павелче (тепер Павлівка Тисменицький район — †20 серпня 1997, Лідс, Англія) — український поет, педагог, журналіст, громадський і культурний діяч. Учасник визвольних боїв 1940-х pp. у складі дивізії «Галичина».
Одна з поезій
Заспів
Не дивуйсь, що ця пісня журлива, Наче шелест вечірніх трепет. Мене мати напевно родила, Коли в плавнях шумів очерет.
А, можливо, купавши в любистку, Мати в смутку співала пісні І встеляла журбою колиску, Коли зорі цвіли в далині.
А, можливо, той місяць, що в ночі Заглядав у колиску з вікна, Влився тугою в серце і в очі І тепер кожна пісня сумна. <
... Читати далі
Григо́рій Іва́нович Була́х (* 10 квітня 1938, село Піски Лохвицького району Полтавської області) — поет, перекладач, прозаїк, майстер художнього слова, Народний артист України.
Один з творів
Батькова сорочка
Шепотіла казку нам в дитинстві мати, Як садив дубочка батько біля хати, Як вона плекала теплою сльозою, І як ріс дубочок з кожною весною.
Як, було, жахалась мати серед ночі, Як вона до ранку не стуляла очі. Сяде край віконця, вигляда та слуха, Бо, здається, батько в шибочку постука.
Там, десь за Сибіром, кажуть, сходить сонце... Листячко із дуба стукає в віконце, А за сонцем вітер несе хмару сіру, Один тільки батько не верта з Сибіру.
Ой, дубе, мій дубе, дубе мій, дубочку, Одягну на тебе батькову сорочку, Ту, що вишивала моя рідна мати, Ту, що не прийшлося батькові вдягати.
Тама́ра Опана́сівна Коломі́єць (* 9 квітня 1935, місто Корсунь, нині Корсунь-Шевченківський Черкаської області) — українська поетеса, перекладач. Член Національної спілки письменників України (від 1956 року).
Із творчості
СТОЇТЬ НОВИЙ БУДИНОК
Я по вулиці іду, Я співаю на ходу, І підспівують дерева За парканом у саду. І вусатий садівник, Що вставати рано звик, Щось веселе замугикав, Поливаючи квітник. Підмугикує вода, На листочках осіда, А проміння у краплинах Світлу райдугу гойда. Я по вулиці іду, Я співаю на ходу, І усе-усе довкола Вторить пісні до ладу. Стоїть новий будинок. До нього — сто стежинок. А в ньому — сто доріжок. Там тупця двісті ніжок. Там сотня голосочків, Дзвінкіших від дзвіночків. Там всілись на полиці Ведмеді і лисиці. Там крейсер у куточку Пливе по килимочк
... Читати далі
Тене́та Бори́с (справжнє ім'я Бори́с Йо́сафович Гурі́й; *8 квітня 1903, с-ще Покровське Катеринославської губернії (нині райцентр Дніпропетровської області) — † 6 лютого 1935, Київ, тюрма НКВД СССР) — поет, прозаїк.
Уривки з поезій
Цю весну сміюся і співаю. Мчать, летять на борзому коні Жовті жовтні, безтурботні маї, Не мудровані і одчайдушні дні... Не до діла скучив за своїми Махряком і сіном запашним... Сонце б’є хвостами золотими І у небо с иній лине дим... -=------------------------------------------ .. Та сьогодні холодно і сумно І чомусь минулого шкода. Оглянуся : хутко і столунно В мертву прірву падають літа... Все, усе тепер забути маю. Ну, то що... минулого не жаль. У куток найдальший заховаю Бузинову люльку і печаль
-----------------------------------
Володимир Федорович Черепков (* 8 квітня 1947, Арт
... Читати далі
Володи́мир Дми́трович Буря́к (Селіванов) (*7 квітня 1944, Дніпродзержинськ — 16 січня 2011, Запоріжжя) — український поет, прозаїк, літературознавець. Доктор філологічних наук, професор кафедри журналістики Дніпропетровського національного університету. Директор Інституту журналістики та масової комунікації Запорізького Класичного приватного університету.
Один із віршів
«Тихо в ескізі слов’янської ночі. Мудрі жінки на повалених вербах чоловіків вчать архетипам кохання. Місяць на днищі човна відбілює музейні сорочки і спідниці. І так хочеться невимовного щастя – напівмисок цілунку, соняшниковість утомлених персів… Все умовне. Якби Ви це знали – защібка б світу закрилась щільніше, затулила б тумани зневіри і тіла чоловічі пахли б свіжою вівсяною затіркою античних степів, завологою мрій про неповторність кохання, молоком і любистком стереотипів, сльозою рано втрачених творчості лі
... Читати далі