Ця стаття про духовну присутність Тараса Шевченка в творчості Дмитра Павличка була написана на початку цього року, проте не став міняти чи дописувати в ній жодного слова, поготів, що відображена в ній ще до російського вторгнення в Україну позиція національного і світового класика лише підтверджує його викривально-пророче ставлення до Московщини та москалів.
«Віку двадцять першого предтечо, я до тебе одного молюсь»
У двадцять сім років Дмитро Павличко написав вірш «Поет не вмирає» (1956), яким і визначив осердя екзистенційного протистояння Шевченка з його та України ворогами:
... Читати далі
Москаль та москалі. Результати багатовікових контактів представників одної етноспільноти з представниками іншої складаються в певну картинку, намальовану оцінками, що виросли з досвіду. Звісно, не треба забувати, що на такі оцінки завжди тисне архаїчне протиставлення в системі “свій – чужий”. Під таким тиском об’єктивності чекати годі. Чужий уявляється небезпечним, ворожим, носієм негативної магії, він молиться іншим богам – він не такий, як ми. Однак об’єктивність тут і не потрібна.
Нам цікаво, як наші пращури бачили ту чи іншу народність, якими ознаками наділяли, як ставилися. Окрім іншого,
... Читати далі
Пушкін, Толстой і Достоєвський – твори цих та інших російських авторів можуть прибрати з курсу зарубіжної літератури. "Поставити на паузу" російські твори радять вчителі й у Сумах.
13 червня 1874 року народився Марко Черемшина – видатний український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права (до кінця життя захищав селян від свавілля влади).
Справжнє ім’я Марка – Іван Юрійович Семанюк. Своє дитинство він провів у селі Кобаки на Станіславщині (Івано-Франківщина). Сім’я була бідною. Єдиною окрасою селянської хатини була піч, обкладена кахлями. На тій кераміці зображені козаки, які під час дідових казок оживали в уяві малого хлопчини.
... Читати далі
Тисячі репостів і десятки тисяч коментарів зібрав у соціальних мережах вірш поетеси Ксюші Ангел з Хмельницького. Вірш про звірства у Бучі і Гостомелі російських окупантів цитують за кордоном.
Куплети спеціально чергуються російською і українською мовами, розповідає авторка рядків. Чому вірш написано двома мовами та про історію його написання... Читати далі
Незвичні пам’ятники. Коли люди чують слово “пам’ятник”, у них одразу виникають асоціації з міцним великим монументом, який зображує якусь видатну особу. Такі пам’ятники ми можемо спостерігати майже на кожній великій площі або проспекті міста. Але “Український інтерес” пропонує дізнатись про найцікавіші та незвичні пам’ятники нашої країни.
Військові дії часто стають причиною втрати зв’язку з рідними та близькими.
Щоб розшукати зниклих безвісти людей, потрібно звернутися за допомогою до Національної поліції.
Голова Нацполіції Ігор Клименко розповів, що подати заявку можна, зателефонувавши на номер "гарячої лінії".
Куди звернутись у разі зникнення людини:
- Зателефонуйте на гарячу лінію Нацполіції 089 420 18 67.
- Надішліть листа на електронну пошту rozshuk_znyklyh@police.gov.ua
- Скористайтесь чат-ботом t.me/poshuk_znyklyh