У місті Дубно на Рівненщині російську літературу збирають на макулатуру, а на вторговані гроші планують закупити необхідні речі для Збройних сил України. Крім книг, волонтери приймають ПЕТ-пляшки, скло та папір.
Дубенчанин Віктор Сафоник привіз книги у волонтерський центр.
"Не хочу чути руського слова. Навіть Єсєніна і Пушкіна", — заявляє чоловік.
... Читати далі
Цікавим з погляду сублімації слід вважати блазон (та контрблазон), в якому опоетизовані частини людського, переважно жіночого, тіла: очі, губи, волосся, шия, груди, руки тощо.
Україна не має жодного лауреата Нобелівської премії – таке твердження часто можна почути. За роки існування найпрестижнішої міжнародної премії були удостоєні сотні осіб та десятки організацій. Найбільше серед них представників США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Швеції і Японії. Є громадяни Бангладеш, Гани, Ємену, Ісландії, Коста-Рики, Ліберії, М’янми, Сент-Люсії, Східного Тимору. Проте немає жодного українця за паспортом.... Читати далі
Журналісти та оператори грузинської телекомпанії «Руставі 2» упродовж трьох місяців працювали в найгарячіших точках в Україні. Вони хронологічно висвітлювали в новинах події війни і збирали матеріали для документального фільму, який згодом отримав назву «Перші 100 днів війни в Україні».
... Читати далі
Знайти пам’ятник Леніну в Україні у 2022 році – завдання майже неможливе. Їх почали активно зносити на знак європейського вибору і відриву від радянського (та російського) минулого після Євромайдану. Відтак почалася поступова та обережна дерусифікація, зосереджена переважно на забороні в’їзду певних російських акторів чи співаків в Україну і блокуванні російських соцмереж та сайтів.
З початком повномасштабного вторгнення Росії темпи пришвидшилися:
... Читати далі
З бібліотек Прилук почали вилучати російську літературу. Не всю, а лише тих авторів, які у своїх творах пропагують російську ідеологію або ж відкрито підтримали військову агресію проти України. Як проходить процес дерусифікації книгозбірень та як до цього ставляться читачі — далі.... Читати далі
Черкащанка Анастасія Мікрюкова за фахом лікарка. Найчастіше до книгарні приходить по наукові або художні видання: по казки для доні, а для себе – медичну літературу.
"Іноді купуємо тут прикольне видання у вигляді коміксів про науки. Для дітей дуже цікаво, в ігровій формі подаються речі, які здаються дуже складними",... Читати далі