Сьогодні кожен українець знає пісню «Пливе кача по Тисині», оскільки вона стала широко відомою в Україні в 2014 році під час подій Революції Гідності. Її вважають неофіційним гімном-реквіємом за невинно убієнними активістами Євромайдану, які увійшли в історію під назвою «Небесна сотня». Tvoemisto.tv пропонує вам 10 цікавих фактів про цю пісню.
$
CUT$
1. Найвідоміша зараз версія виконання – від «Піккардійської терції», хоча раніше її виконували також інші гурти та хорові колек
... Читати далі
Міжнародний день рідної мови хочеться говорити про найріднішу мову – свою. Українська мова. Яка вона – чи складна, чи насправді така милозвучна, як нам здається? Невже складно вчити її іноземцям, чи російськомовним українцям, і чи суттєво відрізняється від інших?
У кожного народу є митці, імена яких вписані золотими літерами в його історію. Василь Стефаник – один з таких. Телеглядач відкриє його як людину, яка любила, страждала, боролась, втрачала і не могла не писати. ... Читати далі
В Україні запрацював онлайн-театр Dramox. Це чеська стрімінгова платформа з відеоверсіями вистав від українських та світових театрів.
Зараз українським глядачам доступні спектаклі 16 українських театрів, серед яких вистави театрів “Золоті ворота”, “ДАХ”, “Театру 360 градусів”, Театру драми і комедії на лівому березі, Львівської національної опери, Театру ім. Лесі Українки, Одеського драматичного театру ім. Василька та інших. У подальшому український репертуар розширюватиметься. Також можна проглянути вистави 15 зарубіжних театрів, які транслюють з українськими субтитрами.
... Читати далі
В обласному краєзнавчому музеї, що у місті Борщеві на Тернопільщині, зберігається раритетне видання «Кобзаря» 1860 року. І цілком можливо, що цю збірку ще за життя тримав у руках сам геніальний поет.
Енді Ворхол – лемко, який зробив революцію у мистецтві. Багатії змітали з аукціонів його картини вартістю у кількадесят мільйонів доларів. ... Читати далі
В обласній бібліотеці імені Івана Котляревського цьогоріч планують оцифрувати близько восьми тисяч книг та газет. Це 16 відсотків від загальної кількості екземплярів, які у закладі хочуть перевести в електронний формат. Про це Суспільному розповіла заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко. Роблять це, каже, зокрема, щоб зберегти старі екземпляри. Знайти їх можна у вільному доступі.
Двічі на тиждень до обласної бібліотеки імені Котляревського у Полтаві приходить історик Олег Скирда. Тут він опрацьовує матері
... Читати далі