Міжнародне журі, до складу якого увійшли представники Франції, Японії, Польщі, Венесуели та Італії, обрало переможців Болонської виставки ілюстраторів. Серед них — дві художниці з України.
Як пише suspilne.media, про це повідомляється на сайті виставки.
Всього на 55 Болонську виставку ілюстраторів подали заявки 3873 художники з 92 країн. Було обрано 318 фіналістів конкурсу. Серед переможців — представниці України Дорошенко Поліна та Іваненко Ганна.
Болонська виставка ілюстраторів проходить щорічно з 1967 року. Мета конкурсу — показати останні тренди ілюстрації за допомогою нових художників. Виставка організовується в рамках Ярмарку дитячої книжки у Болоньї (Італія). Цьогоріч захід проходитиме з 21 по 24 березня.
За результатами Програми поповнення бібліотечних фондів — 2021 Український інститут книги придбав 331077 книжкових видань у загальній кількості 684 назви на суму 48,361 млн грн. Ці книжки отримали 616 відібраних бібліотек, перелік яких був сформований на підставі пропозицій структурних підрозділів з питань культури обласних та Київської міської державних адміністрацій. Більша частина книжкових видань уже надійшла до бібліотек, решта — у процесі передачі з обласних бібліотек, яким видавці доставили придбані книги, та які здійснюють подальшу передачу отриман
... Читати далі
23 січня — день народження Павла Тичини. До 130-річчя з дня народження письменника дослідники його контроверсійної долі, зберігачі інтелектуальної спадщини та інтерпретатори його поезії на Радіо Культура говорять про те, як читати Тичину сьогодні.
Директорка музею Павла Тичини в Києві Євгенія Слизюк
Павло Тичина постає перед сучасним читачем непересічною та складною особистістю. Інколи складається враження, що у світі було два Павла Григоровича.
... Читати далі
Запис прямого ефіру про видання першої збірки есе "Просто будь людиною", яку видав житель Баштанки (Миколаївщина) Петро Войцехов. Захід відбувається у рамках студії "Відверта розмова".
Карела Шіктанца (1928–2021) важко розмістити однозначно на хронологічній осі змін чеської поезії ХХ століття. Він народився у 1928 році, а перші поетичні збірки виходили вже у 1950-х, остання побачила світ у 2018 році. Його тексти представлені в «Антології чеської поезії», що вийшла українською в 1964 році, і водночас його було номіновано на чеську премію Magnesia Litera за найкращу поетичну книгу у 2011 році. Мабуть, можна сказати, що він є одним із символів чеської літератури другої половини ХХ століття.
У «Без брому» говоритимемо про неокласиків, авангардистів і шістдесятників, передовсім про Миколу Бажана, Максима Рильського і тенденцію нехтування їх творчості. Чи є вони слугами режиму? Яка їх стратегія виживання в часи Великого терору? Чи має хтось право засуджувати їх та їхню агентську діяльність? І звісно, поговоримо про стійкий образ української літератури в освітній програмі. І що потрібно змінювати в програмі ЗНО і ВНЗ?
Сьогодні у гостях Віра Агеєва – докторка філологічних наук, професорка Києво-Могилянської академії, членкиня журі премії «Книга року BBC», співзасновниця Київського інституту гендерних досліджень. А ще упорядниця кількох антологій української прози, авторка низки книг, найсвіжіша – «За лаштунками імперії» про український культурний спротив Російській імперії. ... Читати далі