Так у червневий ранок із військом многоликим: З братами козами й татарською ордой – Вступав Виговський в різань із московитом диким, Щоб шаблею своєю послать їх в мезозой.
Забув, московський ірод, що обіцяв Богдану І в темную Руїну зайшов, щоб додавить. А Русь усе боролась за волю ту жадану І зараз, перед царством, не може відступить.
На Конотоп зіхнули роти упиті кров’ю Та Гуляницький сміло його не віддавав. Два місяці хранили і з щирою любов’ю Полковник з козаками на смерть стіной стояв.
Чекали й дочекались гетьмана із братами. Виговський, ясний сокіл, прийшов на судний бій. Богун стояв із ліва, із права – військо хана, І табором осіли по річці голубій.
Та не втекли від бою московськії загони; Були, як завжди, певні, що переб’ють усіх. Але ж не знали, бідні – гетьман не за погони, А обраний за вдачу, бив москалів мов бліх.
Сперш грався з ворогами, колов їх потихеньку: То нападуть із лісу, то вийдуть з темноти. Виговський, геній бою, у Соснівку маленьку Манив чужу кінноту, щоб там їх погребти.
Та впевнений Пожарський надіявся на вдачу. Хотів здобути славу розбивши козаків. Тепер по воєводі вдова його поплаче – Пожарський і кіннота упали без голів.
А Трубецький злякався – Пожарського розбили! Тікаймо із Вкраїни, в московію скоріш! Та козаки, все щедрі, без ран не відпустили. Побачив цар московський, що військо в нього гріш.
Тряслися у палатах, боялись покарання – А раптом «вольний збрід» на нас війной піде?! Та ваших нам не треба, у нас своє є вбрання. Воно у нас барвисте, а ваше – геть бліде.
Тема віршу патріотична. Після Сагайдачного тільки Виговський, хоч і в союзі з татарами, спромігся розбити москалів наголо...Щодо розміру та ритму, то на ними треба працювати. Як на мою думку, то для історичної теми, можна приміняти більш простіші форми.
щиро дякую, так, скоріше це дума... а тема взята із пристрасного дослідження нашої історії таких тем вистачає!!!
Додати коментар:
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")