Не знаю, як це довести, Але попробую таки… Жили й до нас такі ж, як ми, Без всяких магій, не з крильми, І щиро вірили, що труд - Святий від Бога, а не блуд. І від зорі, і до зорі Всі гарували трударі, Не дивлячись на втому й піт, Про нього знали з малих літ. Труд поважали, берегли І, як зіницю стерегли, Щоб хтось колись, як то бува, Не відібрав того добра, Бо, як без нього жить тоді (Тут неодмінно буть біді) Котомка, посох і дорога Вела від рідного порога, І рідко хто вертав назад, Хіба думками в дім і сад. Ви скажите: - Часи не ті І балачки про те пусті! Сьогодні техніка, машини Усе кругом заполонили, Навіщо нам так гарувати, Коли є шанс не працювати. Оце і є найбільше зло, Яке нам в голову прийшло, Бо сам Господь і денно й нощно, Безперестанно і дотошно, Невпинно трудиться для нас, Хоч не один змінився час. Світи, епохи, покоління - Усе це Господа творіння І зупинись Він хоч на мить, Ми з вами перестанем жить. От і подумайте чому Віват співаю я труду?
Тільки тепер, п.Вікторе? Скажіть краще, оглядаючись на історію, коли вона була достойна? Та, з огляду на життя, не все вимірюється грошима. Щиро вдячна за коментар!
Аби мене хтось запитав: "Що є найбільш характерним для життя в США?",- то я б сходу відповів: "Праця на совість!" Американці роблять з 16 і аж допоки ноги носять. Відпочивають мало, в порівнянні з Європою. Я маю на увазі англосаксів, котрі є нацією-фундаментом Америки. Чорні та іспаномовні є лінивими. Також ліниві та схильні до крутійства італійці. Дуже легко та швидко вписуються в реалії США вихідці з України, бо працюють сумлінно і від души. Відповідно і живуть, як правило, заможно.
Мене дуже тішить Ваш коментар, бо ця потреба людини є головним рушієм життя на землі, і хто б там що не говорив, а коли людина перестає працювати, рухатися, навіть для себе - то помирає. Дякую,п.Борисе!
Цілком згоден. не все там так просто. у мене два однокласники і до 50 літ не дотягнули в штатах. пішли спати. бо тяжко працювали, часто й по ночах. здоровля підвело...
Царство небесне Вашим однокласникам, та Ви не знаєте скільки моїх однокласників різного віку нема і не десь там у штатах, а тут у рідній Україні, але мова зовсім не про те ні в моєму вірші, ні в коментарі п.Бориса. Вибачте.
Ви довели, що працювати повинен кожен, в кого сила, щоб добром Новий Рік вітати в обіймах рідненької хати й добро творити не могили... Хай в нашій любій Батьківщині майорить НАШ блакитно-синій, щоб добре жилося дитині в своїй, а не в чужій країні... Тільки з Богом! З повагою до Вас Василь Шляхтич з Польщі
Ваші слова та й до Бога,п. Василю! Хай сповняються всі добрі побажання, як для України так і для кожної людини у ці святкові дні! Щиро вітаю і Вас із Днем ангела! Бажаю щастя, здоров'я, сімейного благополуччя і натхнення на літературному поприщі!
Без праці немає людини. Інша справа - що то за праця, чи приносить вона задоволення, чи є підневільною виключно ради шматка хліба. Я більше схиляюся до тої праці, котра з душею людською в симбіозі. Хоча. звісно, ніхто ніколи не відмінить праці рутинної й повсякденної виключно ради існування нашого тіла. Та все ж, гармонія поселяється в людині тоді, коли праця рутинна не затуляє собою все інше, в тому числі й праці, котра по душі.
Філософськи Ви підійшли до цього питання і це правильно, праця до серця чи з душею - найкраще що може бути, але праця ради куска хліба має теж свої переваги у порівнянні з неробством, яке завжди закінчується великим гріхопадінням, що і спостерігається у наші дні. Знаєте, кажуть, святе місце пустим не буває. Пам'ятаю важкий, колгоспний, копійчаний труд який не зміг убити в моїх односельців ні любові до своїх домогосподарств, ні до святкувань, ні до пісні і жартів. Всі городи цвіли від маку і без конопель ніхто не обходився, але все мало свою міру і від наркотичної залежності ніхто не вмирав, і п'яниця на все село був один, і той був швець. Дуже Вам дякую за коментар!
Додати коментар:
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")