Коментувати також можна з та

Вт, 17/09/19, 02:42
Меню сайту
Категорії каталогу
Проза [974]
Прозові твори друкуються тільки тут
Відеовірші [130]
Аудіовірші [49]
Українцям [2441]
Вірш-пісня [511]
Вірші про Україну [1382]
Вірші про рідний край [754]
Вірші про мову [161]
Збірки поезії, поеми [111]
Абетка [22]
Акровірш [31]
Байка [82]
Загадки [15]
Верлібр [140]
Елегія [51]
Історичні вірші [278]
Вірш-усмішка [953]
Вірші про сім'ю [378]
Вірші про рідню [137]
Вірші про жінок [639]
Вірші про чоловіків [99]
Вірші про військових, армію [176]
Вірші про Перемогу, війну [297]
Вірші про кохання [3154]
Вірші про друзів [705]
Вірш-казка [125]
Казка (проза) [25]
Проза для та про дітей [18]
Вірші для дітей [297]
Вірші про дитинство [315]
Вірші про навчання [50]
Вірші про професію [75]
Вірші про eмiгрантів [142]
Вірші в перекладі [594]
Вірші про свята [191]
Вірші про спорт [18]
Вірші про природу [1155]
Вірш-тост, вірш-привітання [90]
Для мене поезія - це [185]
Поети [264]
Поетична майстерня [51]
Оповідання, про поетів, творчість [22]
Релігія [269]
Щастя - ... [551]
Жінка - ... [244]
Життя... [3693]
Філософам [1231]
Громадянину [814]
Метафізика [136]
Опитування для Вас:
Як Ви дізнались про сайт?
Всего ответов: 422

І як без статистики?
загрузка...
ШЛЯХ до ТВОРУ:  

         
Вірші/статті категорії та розділи української поезії, українська проза
    Твори за тематикою категорії та розділи української поезії, українська проза Українцям
 

Презентація збірника "Україна-мати кличе нас повстати" (про ОУН та УПА)

Конкурс краєзнавчих, публіцистичних та художніх творів про ОУН і УПА, оголошений 4 місяці тому, дійшов до свого логічного завершення. Збірник творів представлено 14 жовтня, в день УПА, у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імени Миколи Островського.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЗБІРНИКА «УКРАЇНА-МАТИ КЛИЧЕ НАС ПОВСТАТИ» (про ОУН та УПА). Місто Хмельницький, 14 жовтня 2014 року.

 

«УКРАЇНА-МАТИ КЛИЧЕ НАС ПОВСТАТИ» (Краєзнавчі дослідження, публіцистичні статті та художні твори про ОУН і УПА). Редактор-упорядник – Любов Сердунич. – Хмельницький: Видавець ФОП Цюпак А. А., 2014. – 160 с.: іл..

 

14 жовтня у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Островського зібралися представники різних поколінь: від школярів, ліцеїстів до учасників УПА і сталінських в'язнів. Тут відбулася презентація книжки «УКРАЇНА-МАТИ КЛИЧЕ НАС ПОВСТАТИ» (про ОУН і УПА), співавторами якої стали поети, письменники, дослідники, журналісти, краєзнавці з різних областей України, а також зі США і Московії. Знаменно, що презентація книги відбулась у день УПА та День Козацтва, який 14 жовтня 2014 р. проголошено владою ще й Днем Захисника України. Один зі співавторів збірника, Олег Буць, напередодні написав мені так: «...ще настане час, коли не 23 лютого буде день армії, і не 6 грудня, коли записали день створення армії української, а якраз Покрова. Від козаків через УПА». А наступного дня Указ про День захисника України! Олег Буць як у воду дивився!..

 

На захід завітали декілька груп студентів різних вишів і ліцеїв, просвітяни, письменники, журналісти, представники різних громадських організацій…

Шановне товариство привітала господиня книгозбірні Надія Миколаївна СИНИЦЯ, яка поздоровила з величними святами, котрі ми отримали з незалежністю України: Днем Української Повстанської армії та Днем козацтва. А повідомлення, що Президент України підписав Указ про скасування свята Дня захисника Вітчизни (23 лютого) і про відзначення 14 жовтня як День Захисника України, присутні зустріли гучними схвальними оплесками.

Завідувач краєзнавчого відділу Валентина БОРЕЙКО повідомила, що у Хмельницькому вийшов всеукраїнський збірник, присвячений ОУН та УПА, розповіла про редактора-упорядника збірника. А про задум створити цей збірник запросила розповісти мене, ініціатора проекту і редактора-упорядника книги.

«Поезія може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні запити сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якнайширшу громадську увагу», – зазначено в ухвалі ЮНЕСКО. Таку силу має Слово. Такого ж просвітницького слова бракує і тема, яку вчорашня «влада» (режим) називала незручною, бо, мовляв, «розколює суспільство». Декому і справді легше оминати гострі кути, незручні питання, важкі теми. Але допоки ми їх оминатимемо, доти вони і будуть проблемними. Одна з них – діяльність ОУН та УПА. На жаль, ця тема залишається досі мало вивченою, а широкому загалу й зовсім не відомою. Московські прислужники зараз по-новому горлопанять про новітніх «бандерівців-націоналістів», ототожнюючи їх (нас, українців) ще й із нацистами й фашистами. Проте відкрились архіви, відкрилася правда. Але, крім документів, існує ще й людська пам’ять, яка (і це – природньо) продовжилась у нащадках повстанців, котрі чули правдиві свідчення активних учасників тих подій, своїх родичів. І вони, нащадки, не мовчать, бо не можуть змиритися з нав’язаною комуністичним партрежимом негативною думкою про ОУН і УПА. Патріотів України, борців за її волю Москва завжди мала за ворогів.

Зважаючи на досі не однозначне (переважно негативне) ставлення населення до ОУН та УПА, вважаю за потрібне вести роз’яснювальну роботу щодо їхньої діяльности, тому й вирішила видати цей збірник. Нас намагаються пересварити, зітнувши брата на брата, друга на друга. А чому? Бо що добре українцям, те погано нашим ворогам. А хто наш одвічний ворог? Від кого ми найбільше потерпали і досі потерпаємо? Це він, північний сусід, який приховав свою злочинну суть за словом «брат», нищив нас найдовше і найжорстокіше за всіх, хто на нас нападав. А тому конче потрібно розвінчувати совєтські міфи (брéхні) про справжніх борців за волю України, змінювати нав’язану думку шляхом висвітлення правди про УПА.

Збірник «УКРАЇНА-МАТИ КЛИЧЕ НАС ПОВСТАТИ» присвячуємо світлим датам, якими позначений 2014 рік: 105-ій річниці від дня народження Провідника української нації С.Бандери, 200-літтю Великого Українця Т.Шевченка та 72-ій річниці створення УПА. А ще – нашим славним сучасникам, героям Майдану і захисникам України у нинішній московинсько-українській війні на сході. Там воює й новітня ОУН: добровольчий батальйон вояків!

До збірника увійшли дослідницькі статті, нариси, публіцистичні та художні твори про ОУН та УПА, написані різними авторами в наш час. Збірник доповнений цитатами, повстанськими піснями, світлинами, плакатами тих часів. Сподіваємося, що видання стане у нагоді шанувальникам історії, учителям і школярам, студентам і працівникам культури, журналістам та дослідникам і всім, хто цікавиться правдивою історією України.

Ревна націоналістка, до збірника я помістила вірш московинською мовою, мовою наших одвічних катів. І це – не випадково. Автор, чиїм твором відкривається наш збірник, звинувачений по двох кримінальних справах за вірші на підтримку територіальної цілісности України. Таку реакцію у Слідчого комітету викликав вірш Олександра БИВШЕВА «Українські повстанці». Слідчі сприйняли за екстремістський і вірш «Українським патріотам». З 16 серпня 2014 р. звільнений з посади вчителя. Мешкає в селищі Кроми (Орловська обл., РФ). Не випадково і навіть символічно, що наш альманах відкривається твором громадянина держави, проти агресії якої боролись ОУН і УПА: Московії. Його вірш у збірнику – як виняток (усі автори – українськомовні), як свідчення того, що навіть у путлерівській Московії є свідомі, сміливі люди, які не піддалися повальному зомбуванню.

На темі ОУН і УПА навіть наша влада, вчорашня, яку позбулися, намагалася спекулювати і навіть роз’єднувати схід України і її захід.

«Якщо завтра на зміну большевизмові прийде інша форма російського імперіялізму, то він так само насамперед звернеться всіма своїми силами проти самостійности України, на її поневолення. Російський народ, як і досі, буде нести той імперіялізм, робитиме все, щоб тримати Україну в поневоленні»тепан Бандера). Як бачимо, цей вислів провідника українських націоналістів С.Бандери став віщим. Бо він, С.Бандера, був не лише далекоглядним, а й добре розумів ментальність дикої орди, з якою маємо нещастя сусідити. Усе більше нас переконується, наскільки актуальними є вислови провідників ОУН та УПА.

Про доцільність і важливість презентованого видання слушно висловилась поетеса зі США Оксана МАКОВЕЦЬ, яка по інтернету передала: «Дякую Вам за такий надзвичайний задум: видати книгу про УПА. Адже Українська Повстанська армія – це Армія стовідсоткових Героїв, яка боронила свій Край від усіх загарбників, а Воїни УПА боролися безстрашно, до загину, здобували перемогу навіть у часто нерівних боях...».

У презентації брали участь восьмеро співавторів збірника. Присутні почули виступи поетів, які приїхали з різних областей: Уляна МУДЬ (КВАСНИЦЯ) з курортного містечка Хмільник (Вінниччина), тернополяни Олександра КАРА, Марія ГУМЕНЮК, Іван КУШНІР, зі Старосинявщини Євген ПРОЦЮК, з м.Кам’янець-Подільський Марічка ЖИГУРТ, зі Старокостянтинівщини – Лідія ЯРОХНО. Було багато гостей із Хмельницького, моїх друзів, колег по перу, просвітян, краєзнавців, журналістів...

До обговорення долучилися колишня голова обласної організації ВТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Ніна ШМУРИКОВА і письменник Микола МАЧКІВСЬКИЙ, голова обласного Братства ОУН та УПА Зиновій Андрійович КОМАРНИЦЬКИЙ, багаторічний в’язень радянських і німецьких концтаборів Олександр ГРЕХ, голова обласної організації НСЖУ Володимир ДМИТРИК, який вручив мені Почесну грамоту, підписану першим секретарем НСЖУ Сергієм Томіленком: «за багаторічну активну участь у процесах державотворення, консолідації, єдність, злагоду і мир в українському суспільстві».

Сподіваюся, що літопис правдивої історії діяльности ОУН та її армії – УПА – продовжиться. І всі ми не лише долучимося до цієї шляхетної справи, а й спонукатимемо й інших, зокрема, молодь, нашу зміну. Хтось із відомих повстанців сказав: «Хай кожна наша книжка і кожна листівка буде гострим мечем нашої правди!». Бо лише правдою ми зможемо перемогти нав’язані совєтські міфи, а точніше – брехню, яку поширювали в радянські часи, аби очорнити наших патріотів, справжніх борців за волю України. Героїзм повстанців досі надихає сучасників захищати Україну від путинських бандитів.

У ці дні співавтори збірника проводять презентації книги у свої містах. Домовилися: кошти за продаж книги направляємо українській армії. Вічна слава героїчним синам і донькам України, які в лавах ОУН і УПА боролися за Україну!!! Слава сучасним борцям за волю України!!!

Наостанок нашої зустрічі ми дружно і захоплено долучитися до колективного співу. Бо пісня надихає, пісня колективізує, здружує і наснажує до активности. Ми заспівали пісню, слова з якої стали назвою нашого збірника: «УКРАЇНА-МАТИ КЛИЧЕ НАС ПОВСТАТИ».

Чуєш, сурми грають,
Юнаків скликають,
У ряди збирають,
«Буде бій!» – звіщають. Гей!
Націоналісти – раз, два!
Молоді орлята, хлопці, хлопці, соколята!


Україна-мати
Кличе нас повстати,
Одностайно стати,
В бою погуляти. Гей! Націоналісти…


Не будемо спати,
Плакати-ридати,
День пімсти, розплати
Будем готувати. Гей! Націоналісти…


За нашу свободу,
За красу і вроду,
Підем в огонь, в воду
Для свого народу, гей! Націоналісти…

Сайт 'Жінка-УКРАЇНКА' - про презентацію всеукраїнського збірника «УКРАЇНА-МАТИ КЛИЧЕ НАС ПОВСТАТИ» (Краєзнавчі дослідження, публіцистичні статті та художні твори про ОУН і УПА). Редактор-упорядник – Любов Сердунич. – Хмельницький: Видавець ФОП Цюпак А. А., 2014. – 160 с.: іл..
Кошти, виручені за книжку, будуть направлені на потреби Української армії. Щодо придбання збірника звертатися до редактора-упорядника або до співавторів.
http://ukrainka.org.ua/node/4690

Любов СЕРДУНИЧ,

редактор-упорядник збірника, голова Старосинявської районної організації ВТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка,

леді ордена «За заслуги» ІІІ ст. (Хмельниччина).


Додав: Lubavka (24/10/14) | Автор: © Любов СЕРДУНИЧ
 
Розміщено на сторінці: Історичні вірші, Сердунич Любов, Вірші про Україну, Українцям
 
Переглянули твір - 2549 чол.
 
  
  у Вас # закладок

автору
за твір:

 Автор чекає на Вашу оцінку та коментар
Всього коментарів: 8
avatar
1
1 Koshkina • 21:01, 24/10/14
Люди на півдні і сході, не дуже розуміються на УПА та УОН... У нас не дуже хороші матеріали читалися у школі про ці події.... yes
avatar
0
3 Lubavka • 23:41, 24/10/14
Саме тому, пані Ірино, я й задумала такий проект. Зважаючи на досі не однозначне (переважно негативне) ставлення населення до ОУН та УПА, вважаю за потрібне і надалі вести роз’яснювальну роботу
щодо їхньої діяльности, тому й вирішила видати цей збірник. Нас
намагаються пересварити, зітнувши брата на брата, друга на друга.
Нас знову таврують «бандерівцями», мало того - ще й «фашистами»,
«нацистами». А чому? Бо що добре українцям, те погано нашим ворогам. А
хто наш одвічний ворог? Від кого ми найбільше потерпали і досі
потерпаємо? Це він, північний сусід, який приховав свою злочинну суть за
словом «брат», нищив нас найдовше і найжорстокіше за всіх, хто на нас
нападав. А тому конче потрібно розвінчувати совєтські міфи (брéхні) про
справжніх борців за волю України, змінювати нав’язану думку шляхом
висвітлення правди про УПА. 

Дякую, що читали! s-7
avatar
0
2 Lubavka • 21:19, 24/10/14
Не розумію, чому нема світлини збірника... smile
avatar
1
4 Таля • 00:36, 25/10/14
Яка прекрасна подія! Вітаю з виданням книжки, яка абсолютно на часі. Через московську пропаганду, ще багато не знають правди про наших воїнів УПА, а ще менше про працю ОУН. Ґратулюю і бажаю дальшої наснаги доносити правду нашому оббріханому народу! table-9
avatar
0
5 Lubavka • 23:17, 25/10/14
Дякую ВАм, п. Талю! hands s-16
avatar
0
6 Lubavka • 23:17, 25/10/14
Щиро дякую! :)
avatar
0
7 oles • 00:58, 26/10/14
На жаль, нинішні дослідники історії ОУН-УПА замовчують такий факт. як розкол в лавах ОУН, котрий вніс Степан Бандера і за який він заочно був засуджений вищим військовим трибуналом ОУН до смертної кари.Таке замовчування не робить честі ні самій ОУН ні дослідникам її історії.
avatar
0
8 Lubavka • 17:29, 31/10/14
Всього, п. Олесю, не можливо сказати в одному збірнику. Та й задумувався він не як повне висвітлення діяльности ОУН чи УПА, а дещо інше. Також зауважте (бо Ви цього так і не зробили), що ці два слова я пишу не через дефіс, а Ви послуговуєтеся звичним, нав"язаним імперією, написанням. ЦЕ - РІЗНІ організації: ОУН - політична, а УПА - військова (себто армія). ogo


Додати коментар:

Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
avatar

загрузка...

ОСТАННІ 10 КОМЕНТАРІВ до ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ

(50 коментарів Ви можете переглянути на сторінці "НАШ ТОП ++")


             Украина онлайн


Форма входуу
Логін:
Пароль:
Інформації:     
Випадкове ВІДЕО з сайту:
Крути 2013, Крісман 1 вірш
00:01:39

ПОНОВЛЕНІ ТЕМИ ФОРУМУ:

ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК    
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ:
    Сайт: uid.me/vagonta
    Twitter, Тел.: 068-083-95-79
    E-mail: vagonta@gmail.com, virchi@yandex.ru

загрузка...

НАЙПОШИРЕНІШІ
КЛЮЧОВІ СЛОВА
Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz