Тонув фрегат у смолоскипах ночі, Впирався дошками в морську глибінь, І кожна миша думала - пророчі Були розмови вищих провидінь. Глузлива лайка панівних матросів Змінилася на лемент страху й сліз. Герої давні порятунку просять, Пірнають у глибин солоний ліс. Канати рвались, як гітарні струни І щогли руйнувались майже в такт, А він стояв, не ждав чийогось трунку. В собі палив загибель, наче факт. Торкнув штурвалу - свого інструменту, Яка невдячна не була б ця смерть, Він знав, що в смутках дочекає менту, Де чайці вдасться штОрми перетерть. Він знав про світлість, де мигають зорі, Що хоч останній корабля це хід, Та їхні стяги будуть у фаворі Чи корабель це, чи зарослий брід. Й коли стогнала палуба востаннє І захлинався океан від душ, Ще капітан дивився на повстання Своїх пророцтв. А тіло - аніруш.
Гарно! Захоплююче, ось тільки "поміж зорів" не правильно. Пропоную цей рядок написати так:Він знав про світлість, де мигають зорі, і розмір не порушується, і рима, а слово "перетерть" в словниках не знайшла, і можу тільки здогадуватися його значення. Ще ось у цьому рядку "Яка б невдячна не була б ця смерть," здається одне "б" зайве, але то лиш моя суб'єктивна думка.
Пані Катерино, дякую за хороші поради. Стосовно слова "перетерть", то це скорочена форма від дієслова перетерти, фактично вживається в значенні знешкодити.
Ну, наша мила Родзиночка! Зрозуміло,що це Ваші перші проби пера, і вони таки не погані, але... треба трохи обережніше обходитись зі словом... Поясніть мені наприклад вираз: "Пірнають у глибин солоний ліс".
Пані Алло. дякую вам за слушну критику. Звісно, так як я ще досить юна, то можу просто не помічати недоліки в своїх творах. Стосовно фрази "Пірнають у глибин солоний ліс" то вона означає буквально занурюватись в море. "Пірнають" - з цим словом наче все в порядку, " солоний" - так, як морська вода є солоною, "ліс глибин", слово "ліс" вжите в значенні багато, а конкретніше, мається на увазі значна глибина, хоча це більше схоже жонглювання образами.
Додати коментар:
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")