бють дзвони,вже прийшла пора
лютує Ірод у країні
бють дзвони каятись пора
гуртом єдиній Україні
квітуча мить – ми ж ще в зимі
засиділись хмільні та п’яні
життя ще в попелі лежить
душа суха не полум’яна
до правди йти нам , до життя
жаха нас ясність світла Божа
брехнею стомлена душа
й ніхто крім Бога не поможе…
туман і тьма ще душі жруть
видовища мізерно кволі
бють дзвони …вже пора у путь
піднятися до правди-волі !
14.04.2013 16:32:50 -- 20.08.2014 17:06:23
якось не зрозуміло. Що значить " ми ще в зимі засиділись, хмільні та п`яні" а потім душа стомлена брехнею, але "жаха нас ясність Божа". Якось мабуть не так читаю, бо виходить і за і проти.
Я стараюсь писати не тільки ясні і вияснені слова , я багато читаю , і особливо люблю поезію філософської глибини , і так само як багато людей не розуміють усі глибини Біблії і читають її поверхово , так само деякі поезії є глибинні і глибоко творчі . А тут все ясно " ми ще в зимі засиділись, хмільні та п`яні" Європа пішла далеко вперед , вона живе в літньому теплі , а ми десь в півнчних холодах під опікою росії , а хмілльні - від брехні , пяні - від грошей і того що заохочують красти ... тут змісту може бути ще більше... "жаха нас ясність Божа". Ми часто Боїмося Бога не тому що Він є , і він є світло , а боїмося ( жахаємося) Його через те що ми звикли жити в темряві і є темні люди які часом не хочуть знати СПРАВЖНЬОГО БОГА , і тому якщо темрява боїться ясності Божої , то і ми боїмося , як чорт ладану ... Це щось в цьому роді , можливо ще є глибші пояснення ... Не треба захоплюватися тільки тим що ясне - треба знаходити глибинні суті поетичної думки !
Дуже дякую за роз'яснення . Коли філозофічні думки заховані і залишаються для пошуку читачам, тоді кожний знаходить те що думає ,а не те що хоче автор. Мене здивували слова - Ми ще засиділись в зимі, хмільні та п'яні... Це був найтяжчий час у нашому сьогоденні! Лилася кров! І ніхто не сидів. Думаю, що наш народ ,шукає ясності Божої,а не жахається її.
Бачите ,як можна по інакшому приймати написане філософічно.
тут я з вами погоджуюся , я часто читаю аналізи і критику на вірші відомих і маловідомих поетів , і там зустрічається таке , що сам автор ніколи і не мав на думці коли писав свої рядки , і тоді сказав - СПРАВЖНЯ ПОЕЗІЯ ЦЕ ТОДІ , КОЛИ КОЖЕН ТАМ В НІЙ ЗНАХОДИТЬ СВОЄ , і розуміння , і пояснення . і тлумачення , мабуть в цьому сила справжньої поезії , бо деколи і мені знається , що мені хтось ніби диктує ( ясно що не завжди і не всюди) і я пишу ніби під чиєсь диктування ... і деколи зовсім і для мене самого незрозумілі речі ... тут я згадую апостола Івана - що писав свій Біблійний Апокаліпсис - який досих пір ще розшифровують - вже більше дві тисячі років !
Додати коментар:
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")