Тире, мов стріла, доганяючи ціль, У серце не вразить, як струни, А слово, бува, може сипати й сіль На рани, зі сходин трибуни,
Бо слово – це звук, це зерно золоте, Що пишно росте у розмовах, А кома і крапка, і навіть тире - Графічні значки у всіх мовах.
Та здавна між ними такий договір, Який особливе дав право… І ти мені, друже мій, просто повір, А я розкажу в чому справа…
Слова, тобто звуки, прозорі в устах Несуть інформацію в люди, А, як передати це слово в листах, Та так, щоб не внести облуди?...
Щоб все, що на думці чи в серці твоїм, Було зрозуміло другому, Щоб міг, той другий, розумінням своїм, Не датися впливу дурному.
Якраз тут на поміч йдуть коми й крапки І всі розділові ще знаки, Щоби до ладу все, а не навпаки, Міг кожен слова толкувати.
Зовуться вони розділові тому, Що ділять ознаки по суті, А слово нам скаже для чого й чому Увагою думи прикуті?
Нам кома покаже чим гадка живе, А крапка – закінчення думки. Три крапки – фантазія враз оживе І вхопить сюжет у чаклунки.
І виставить всі: і двокрапки й тире, Лапки, і питання й абзаци… Вдивляючись в дивні примари - замре, Впізнавши піщані палаци.
Живуть на письмових теренах життя, Значки у складних ситуаціях, А слово, знай, робить своє відкриття, Де другом стає - пунктуація.
|