Покотився туман понад
берегом,
Збудив лози похилені
шерехом,
Тут краплинки роси
засріблилися,
Поки сонце зійде,
залишилися.
І настане пора
розфарбована,
Немов вишивка мами,
дарована,
Мов рушник простелився
дорогою,
Прийшла осінь до нас
із Покровою.
Та не довго кольори
приваблюють,
Білі хмари сніжинки вже
зваблюють,
Забіліє кругом, пухом
встелиться,
І закрутить розпутна
метелиця.
Бережи кожний день мов
перлиночку,
Час летить, не зупиниш
й хвилиночку,
Все минуле в альбомах
опиниться,
Вічне стане життя,
укорінеться!
Непогано, п. Наталю, та закінчення для мене якесь незрозуміле. "Вічне стане життя, укорінеться!" Життя, з точки зору Вічності, - вічне було, є і буде, і як воно, і де укоренИться (3 особа м.ч.) так правильно звучить від - укоренитися, теж незрозуміло. Зверніть увагу на рядок "Та не довго кольори" тут збивається ритм із-за наголоса, може, вжити слово фАрби. Ну і ще одне слово - Розпутний - а. е. який поринає в розпусту, поводиться аморально, як самі бачите, те слово до метелиці немає ніякого відношення.
Чудовий твір , приваблює яскравими,і такими рідними образами.А що до "кольОри" то згадаймо, як чудово звучить пісня "два кОльори мої, два кольорИ.."Я вважаю, що в даному випадку, поетика може диктувати свій наголос.
ю думку, у памяті (в альюомах, фотографіях, речах, ...віршах) життя стане вічністю, тобто укоріниться. Можливо я помиляюсь. Стосовно наголосу, поглджуюсь з пані Катериною, хоча можна лишити як авторське "кольОри". Я б назвав цей вірш " музичною райдугою спогадів. Тільки трішки псують картину часті дієслівні рими: приваблюють-зваблюють,укорінеться- опиниться тощо...
Час летить не зупиниш Хвилиночку Вимітає роки геть десь Віничком Осінь вкотре прикликує Зимоньку Вальсом жовти очікує Біленьку...)))
Збудив варто змінити на гладив ради ритму. немов на ніби. прийшла - на вийшла. бо наголос. недовго - тут треба разом. бо нема протиставлення в контексті. кругом - навкруг. кому перед мов згубили. а так загалом гарненько.
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")