Навчивши свого меншого внучка Андрійка в чотири рочки читати за місяць на вільному і милозвучному рівні, грішним ділом подумав, що я в цій галузі схопив Бога за бороду і самовпевнено взявся за навчання племінчатої внучки того ж віку… Після ознайомлення з звуками, які дає кожна буква українського алфавіту справа дійшла до м’якого знаку. Жоден склад з цим знаком Діанка відмовлялась читати. - Склад «ІНЬ», читай, маленька. - «ІН» і «ім’я существительное ».. - Ну, яке ж «ім’я существительное ?!» Це ж значок, що пом’якшує звук!!! - Ні, мама казала «ім’я существительное », а мама не може говорити неправду!!! Ну, міркую, буду давати цілі слова невеличкі з м’яким знаком, може, хоч це спрацює. - Оце слово( розкладаю на столі слово «Пень»), будь ласочка, прочитай! - «Пен» і «ім’я существительное »…. - Та яке ж це «ім’я существительное », це ж звичайнісінький ПЕНЬ, хібі тобі не ясно?!!! - Ясно... Є там «Пен» і «ім’я существительное »… А Ви самі те слово… і мама так само скаже… (і зайшлася гірким плачем)… Мій педагогічний запал випарувався, як крапля в пекучій пустелі… Подивився в дзеркало і напруживши звивини, знайшов все-таки відчутну аналогію з тим предметом… і згодився з твердженням дитини…. Та й до того ж треба було підтримувати авторитет мами. А це святе…
P.S. Віддали малу в підготовчу групу. Як вона навчилася читати, не знаю. Мати зв’язок з «Ім’ям существительним» категорично відкидає.. Чи дорожить дитя до цих пір ним?.. Ще не виясняв…
Щиро дякую за візит і підтримку! Це все заховано десь глибоко в дитячій психології і зв'язано, на мою думку, з неадекватним віку обсягом інформації, яку надали дитині, та ще й чужою мовою... А зараз серед дітей все стало на місця... Залишився тільки відбитий на папері момент розвитку. З Новим Вас роком! Справдження найсвітліших мрій!
Гарна родинна розповідь. Як наші діти , а потім внуки були маленькі, їхня логіка була оригінальна. Пригадую наш перший синок, який в той час мав три з половиною рочки, запитався ,чому мій брат завжди тримає біля ліжка дві пари черевиків.Брат відповів одні робочі , а другі на свята. О, то як Маруся(братова дівчина) приходить до нас ,то це свято?
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")