Не бажаю ліпше долі, А щоб так було завжди: Колоситься жито в полі, Медом повняться плоди. В лісі горлиця туркоче, Соловей із саду: - Тьох!.. В лободі ховає очі Колючок чортополох. Ранок п’є цілющі роси Із листочків ковили. Розпустили верби коси І в туманах попливли. Терпко пахне свіжий вітер Несмакованим вином. Ген лелеки край болітець Позбиралися гуртом. Сонне сонце хмарка вкрила І лягла на землю тінь. Стала ближче сизокрила Неозора далечінь. День підводиться поволі, Прокидається зі сну, -
Цікавий, мелодійний вірш із типово українськими образами, що виразно помітно й викликає якесь тепле враження. Найбільше мені сподобалися рядки: "Терпко пахне свіжий вітер Несмакованим вином", - Образно (з великої літери, це не опечатка). Дуже звучне та яскраве закінчення, що виразно узагальнює зміст вірша, а разом із початком "Не бажаю ліпше долі..." створює своєрідне обрамлення відповідного характеру. Форма майже правильна, проте помітне тут якесь переплетіння анапесту й хорею. Перший, звісно, переважає, але інколи збивається. Але, водночас, вважаю, що це не значний недолік (або ж і не недолік узагалі), необов'язково ж суворо дотримуватися одного віршового розміру в поетичному творі. Принаймні, якщо це не впливає на мелодійність вірша, не чинить шкоди його ритміці. У Вашому, Вікторе, творі це не має подібних наслідків. Упадає в око, що Ви прагнете точної рими (це я зробила такий висновок, судячи з Ваших віршів, зокрема, з цього). Тільки в одному випадку ("вітер" - "болітець") "розпливчаста" співзвучність, а на тлі всього твору, позначеного майже досконалими римами, це чітко видно. Мені сподобалася тема, вразили образи та їх утілення у Вашому, Вікторе, вірші. "5". Бажаю творчих звершень! З повагою, Марія.
Дуже! ! ! Багато писато не буду - читав затамувавши подих! На відміну від Марії: а) рима "вІтер-болІтець" мені здалась окрасою твору... б) форма бездоганна - не побачив "звісно" анапесту - можна співати гімн природі!
А що ще для щастя треба? Видно, вірш був написаний у хороший період, бо все описано із піднятим настроєм. Коли у людини тяжко на душі, то вона не помічає таку красу. Як там, на 1+1 у акції "Для мене щастя це - ..." Ось, воно, те щастя, описане у вірші!
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")