Дякую за ваші старання донести велику поезію та пісню до тих, хто не знає мови оригіналу. Кажуть, що переклад творів - мистецтво або новий твір. Так і є!
Дякую вам за коментар. Ми намагаємося перекладати, що вартеі гарне, але оскільки наша князівна була Королевою Франції, то кожен українець має знати французьку і старо- українську мову, так само як і латину.
Дивний і геть нелогічний висновок! Через те, що "наша князівна" (то ще питання, наскільки вона "наша", бо династія була чужоземна й, по суті, узурпаторська!) безмаль 1000 років тому була королевою Франції, кожен (от просто-таки кожен!), бачте, українець має "знати" сучасну французьку (не старо- й не середньофранцузьку!) мову, а також староукраїнську (чому не давньоруську?!) та латину (чому не давньогрецьку, адже більшість київських митрополитів у часи Анни Ярославни були греками, й київські князі того часу читали та слухали Святе Письмо й молитви значно частіше, гадаю, грекою, ніж латиною?!). Так само можна було би виснувати необхідність для кожного українця "знання" давньонорвезької чи то пак давньоісландської мови (бо династія походила звідтам, київські володарі часто згадуються в саґах і з огляду на Єлизавету Ярославну!). Хоч особисто я не проти!
P.S. Беру слова "знати" та "знання" в лапки, бо ніколи не розумів, що́ значить "знати мову"?! Можна знати якісь слова якоїсь мови, якісь її граматичні правила, якісь тексти нею, якісь історичні факти щодо неї, але що́ значить "знати мову"?!
І, все у вас - дивне і нелогічне! Якою логікою ви послуговуєтесь, коли пискіпаєтесь до інших?Більшість українських дослідників погоджуються, що князівна - "наша".
Чим вам не сподобалася ідея, щоб кожен українець знав французьку мову, старо-українську та латину? Додатково, ви можете вивчити й інші мови. Я ж не проти. Що таке знати мову?Вільно нею володіти: розмовляти, писати, читати, вживати творчо... чому ви такий/така цензурно-критично-прискіпливий/а? Психологія каже, що критиканти намагаються накинути власну невпевненість/незахищеність іншим. Це- самозахист, бо в дитинстві критикантів часто критикували. Критиканство- деморалізуючий захист.
Чим вам не сподобалася ідея, щоб кожен українець знав французьку мову, старо-українську та латину?
Я то читаю цими мовами, а французькою навіть розмовляю (вельми посередньо ). Мені не подобається та імперативно-прескриптивна ідея, що кожен учасник спільноти має чи мусить щось знати, вміти, робити тощо... Дуже відгонить совком! "Я русский бы выучил только за то, что им разговаривал Ленин!"
Цитата
Що таке знати мову? Вільно нею володіти: розмовляти, писати, читати, вживати творчо...
А скільки людей у світі розмовляє чи віршує латиною? А староукраїнською (теж, до речі, дуже нестала субстанція, бо в кожному столітті та навіть десятилітті вона инакша)?
Цитата
Психологія каже, що критиканти намагаються накинути власну невпевненість/незахищеність іншим. Це - самозахист, бо в дитинстві критикантів часто критикували.
Ну, вам не подобається, а мені подобається. Кожен має свої уподобання. Якщо імперативність і спонукальність існують у мові, то вони аж ніяк не повʼязані із вашим "совком/савком". Розмовляти чи віршувати давніми мовами- це велика місія. А, чому хтось повинен рівнятися на тих, хто не розмовляє чи не віршує давніми мовами? Що це така за необхідність? Та, навіть, якщо ви тільки самі це робите- це велика культурна подія. Не усім це второпати. Не усі мають розуміти те, що вам довподоби. О! Хоч проти Психології нічого не маєте. Вітаю вас з тим же.
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")
kraynyuk46:Так, зло і підлість трапляються серед людей. Але, на мою думку добрих, чуйних людей більшість. Вони підтримають і допоможуть. Треба вірити в к