Вашу "Повість" перечитав, побачив, пережив. Написано яскраво і реально. Щось схоже вже доводилося чути в одній східній притчі. Правда, звір там був ще і знизу. Адреналін в біквадраті.
Це дійсно ця притча, але віршована. Друже, як Ваша ласка, нагадайте про цю Східну притчу. Бо я не можу зробити достовірне посилання. Якось чула усну розповідь, але не знаю, про яку притчу іде мова.
Чоловік біжить по пустелі, а за ним женеться тигр. Добігає він до прірви і починає опускатися по ліані донизу. Раптом бачить внизу такого самого звіра. Він зупиняється посередині. Тут з нірки виповзають дві мишки (чорна і біла ) і починають гризти рятівну гілку. Раптом чоловік бачить ягоду. Дотягується до неї. Зриває, з'їдає і виголошує: Боже, яка вона смачна.
Доволі цікавим є її тлумачення: Тигр вгорі - наше МИНУЛЕ; Тигр внизу - наше МАЙБУТНЄ; Дві мишки - НІЧ І ДЕНЬ; Ліана - наше ЖИТТЯ; Солодка ягода - ВМІННЯ ПЕРЕБУВАТИ ТУТ І ЗАРАЗ
Ефект дійсно специфічний. Адже, в такий спосіб(шляхом глибоких роздумів над сутністю людського життя) автор пропонує унікальний підхід для вирішення проблем з очима без хірургічного втручання і використання окулярів.
І так... і ні... Як таких (кричущих) проблем з очима не маю. Але погляд на світ іншими очима (не через призму свої нав'язаних щоденних бачень) дає дивовижний профілактичний ефект. І це наслідок (похідна) більш глибших (внутрішніх) зцілень.
1. Дуже вдало і поетично, але в ейфорії написання ніколи не слід забувати про орфографію, друже. Відтак, підправ строфу: "А звір наздоганяє хижим ревом, Слиною залиша зигзагом слід. Тікає по стежині, по деревам, На очі ллє солоний жаркий піт." Адже правильно буде "по деревах", - чи не так? 2. Крім того слово "чомсь" у п'ятій строфі звучить дещо не логічно і, як на мене, замінивши його на "що", - звучало б те ж. В цілому - 5.0. Так тримати.
Дякую, Олександре, за таку детальну рецензію! "Що" уже виправила, а от "по деревах" може збити риму... Вдячна за високу оцінку!
Додати коментар:
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")