Коментувати також можна з та

Чт, 03/12/20, 12:22
Меню сайту
Категорії каталогу
Проза [978]
Прозові твори друкуються тільки тут
Відеовірші [130]
Аудіовірші [49]
Українцям [2494]
Вірш-пісня [525]
Вірші про Україну [1405]
Вірші про рідний край [771]
Вірші про мову [163]
Збірки поезії, поеми [111]
Абетка [22]
Акровірш [31]
Байка [88]
Загадки [15]
Верлібр [141]
Елегія [50]
Історичні вірші [279]
Вірш-усмішка [971]
Вірші про сім'ю [387]
Вірші про рідню [141]
Вірші про жінок [649]
Вірші про чоловіків [101]
Вірші про військових, армію [187]
Вірші про Перемогу, війну [306]
Вірші про кохання [3227]
Вірші про друзів [707]
Вірш-казка [128]
Казка (проза) [26]
Проза для та про дітей [18]
Вірші для дітей [313]
Вірші про дитинство [318]
Вірші про навчання [57]
Вірші про професію [79]
Вірші про eмiгрантів [144]
Вірші в перекладі [628]
Вірші про свята [193]
Вірші про спорт [18]
Вірші про природу [1175]
Вірш-тост, вірш-привітання [92]
Для мене поезія - це [185]
Поети [265]
Поетична майстерня [51]
Оповідання, про поетів, творчість [22]
Релігія [271]
Щастя - ... [563]
Жінка - ... [250]
Життя... [4013]
Філософам [1248]
Громадянину [823]
Метафізика [142]
Опитування для Вас:
Чи потрібна зміна часу на годину вперед/назад?
Всего ответов: 436

І як без статистики?
ШЛЯХ до ТВОРУ:  

         
Вірші/статті категорії та розділи української поезії, українська проза
    Твори за тематикою категорії та розділи української поезії, українська проза Життя...
 

Дві сторінки жалості

Попередження! Даний твір не піднімає настрій і налаштовує ваш мозок на інтенсивну розумову діяльність. Рекомендовано для індивідів, зациклених на власних проблемах.

Заплакана. Розхристана. Поламана. Уже надцятий день мозок безпощадно нівечать згустки , непрошитих світанками, думок. Власне чорняве волосся бісить похмурістю, постать – слабкістю, прагнення  - непотрібністю… Манірні підбори настільки зациклились на персональному егоїзмі, що ледь не пошкодили незнайоме цуценя. «Геть, недолуге створіння!» - це все, на що спромоглись сконфужені невдячними словами вуста.  Але ж шлях не обривається на першому камінці.

  Марафон заклопотаних вулиць лякає своєю невідворотністю. Це наче безперервний шаховий турнір, без права на бонусний хід, тільки шах і мат, шах і мат. З дитинства мріяла змусити тисячі сапфітових вікон всміхатись назустріч, але тепер усвідомила – навіщо? Для чого чекати емальованих гримас, коли справжню посмішку можна зібрати по відблисках рідних очей. Якщо такі очі, звісно, наявні.

   І ось перед черговим трьохликим слугою царства асфальту змусила втихомирити безтактний марш розпущеного волосся і незібраних думок. Куди я йду? Додому? До тимчасової стоянки двох валіз, що набиті різношерстими книгами, вічно новими туфлями і звичною меланхолією? Чи, либонь, до королівства зеленого варива з лимонним присмаком чаю, в якому можна втопити всіх мух з моєї голови і стертих квітневими вечорами платівок, англійські акорди котрих вибивають з тебе все, окрім свідомості.

    А може буде простіше втекти з цього міста на багато десятків снів, змінивши візу у своєї мрії? Та у білих снах смутки набридають у півтона сильніше.

  Хочеться вимкнути всі свої пристрої сприйняття невтішної реальності. На бігбордах знову підморгують пейзажі в честь комерції. А де ж картини в мою честь? Так хотілося б аби люди присвячували в мій адрес щось окрім щоденних обов’язків. Хоча би незатьмарений буденністю настрій.

  В свою чергу у мене вже помаленьку починає вироблятися оскома на розгортання душі пересічним особам. Раз, другий, двадцять другий. ХХІ сторіччя – унікальний час, епоха одноразових пакетиків і таких же одноразових почуттів. Або ж їх свідомої підробки власним егоїзмом. Отак і у мене -  ще одна стандартна історія із стандартним заковтуванням сліз винятковою байдужістю. А «чисті аркуші» мого життя настільки часто змінюють одне одного, що, в принципі, не встигають наповнитись змістом. Проте власні болісті серця не тільки спустошують мрії, а й загартовують нас на подальші удари.

    Клітини мого мозку так само інтенсивно синтезували смуток і жалість до себе, коли підбори наштовхнулись на чиєсь пригнічене серцебиття, що так разюче відтінялось від тактів міського робочого ходу. Сто кубічних  сантиметрів живої душі з тихим мурчанням заглядали мені в совість.  Скувйовджена дорожнім пилом, чорна шерсть повільно коливалась на худенькому, не звиклому до нормальної їжі, тільці. То було кошеня. Я ніколи не зараховувала себе до любителів тварин, взагалі бігати з плакатами АЗОУ(Асоціація Зоозахисних Організацій України) і відпирати вельвет від шерсті не входило до моїх прерогатив. Так само всі ці нині популярні слізливі цитати про природу від тих, хто тоне у пластику і фастфуді, обходили мене десятою дорогою. Але побачивши поранений багряно-чорний клубочок життя на противагу лискучим, але мертвим гримасам асфальту, усі фібри мого співчуття навперемішки з якою там є совістю, не дозволили мені пройти мимо. Я просто не змогла не відчути провину за власну приземленість, егоїстичність і прагнення летких парфумів симпатій, коли хтось намагається вижити. За одну мить мені стало соромно за всіх темних янголів, що дозволяють мені гратися у меланхолію.

   Через своє неповноцінне призначення мої руки здавались липкішими за теплу кров кошеняти. Я не чекала пульсуючих лозунгів про благородство. Я просто дозволила шматочку своїх почуттів використовуватись за призначенням.

   На фоні власних зледенінь ми часто замовчуємо душу. Проте це не означає, що вона засинає летаргічним сном. В будь-який момент її можна розбудити, згадавши, що є речі важливіші за власні перипетії.

 


Додав: Rodzunochka (18/06/12) | Автор: © Вікторія Фещук
 
Розміщено на сторінці: Життя..., Фещук Вікторія
 
Переглянули твір - 1886 чол.
 
  
  у Вас # закладок

автору
за твір:

 Автор чекає на Вашу оцінку та коментар
Всього коментарів: 10
avatar
Досить цікаве викладання думки!!!
avatar
Дякую за відгук happy
avatar
3 ЛюК • 21:12, 18/06/12 [Лінк на твір]
Скажу Вам, Вікторіє, так: Ви мене не вразили, Ви мене просто збили з ніг своєю сповіддю. Дійсно цікаві філософські роздуми. Але річ сама по собі недопрацьована. Я тільки про те, що заважає цій замальовці(чи філософському роздуму, чи етюду - нехай знавці назвуть жанр) бути довершеною: велика кількість русизмів та змішана лексика. Сама страждаю через ці проблеми, тому застерігаю Вас.
avatar
Дякую вам, пані Людмило, за відвертість.Перше, що повинна сказати, хоч розповідь ведеться від першого обличчя, проте це не моя сповідь. По-друге, я рада, що ви розставили акценти на недоліках, адже через свою некомпетентність багато з них я просто не помічаю. Буду мати на увазі ваші застереження.
avatar
5 Asedo1949 • 22:36, 18/06/12 [Лінк на твір]
Ви знову мене приємно дивуєте, п. Вікторає, бо такі філософські роздуми у ваші 16 хіба це не диво? Так ще є над чим працювати, але не помиляється той, хто нічого не робить, а у вас ще все попереду. Успіхів вам і натхнення! 55555
avatar
Скільки людей - стільки й думок). Вдячна вам, пані Катерино, за теплий відгук. Старатимусь й надалі ;)
avatar
7 paliychuk • 11:24, 19/06/12 [Лінк на твір]
Вслухалась і здивувалась.
avatar
happy
avatar
8 InhearT • 20:25, 28/06/12 [Лінк на твір]
Мені сподобався твір! Цікаві, небанальні думки, та і загалом розповідь, яка змушує задуматись..Дійсно, це століття одноразових пакетиків та почуттів - цілком згоден..

Щодо порад, то єдине, що б хотів побажати - більшої легкості пера. Твір безперечно цікавий, але читається важкувато, якось мені він не на одному подиху пішов.

Та все-одно дуже і дуже.. 55555 respect up
avatar
Щиро вдячна за прочитання. Обов'язково врахую ваші поради yes


Додати коментар:

Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
avatar

загрузка...

ОСТАННІ 10 КОМЕНТАРІВ до ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ

(50 коментарів Ви можете переглянути на сторінці "НАШ ТОП ++")


           Украина онлайн


Форма входуу
Логін:
Пароль:
Інформації:     
Випадкове ВІДЕО з сайту:
Крихітка - Візитівка
00:02:24

ПОНОВЛЕНІ ТЕМИ ФОРУМУ:

ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК    
  (міні-чат)

  АВТОР-АДМІН САЙТУ:
  Сайт: uid.me/vagonta
  Facebook,
  Instagram,
  Viber: 0680839579
  E-mail: vagonta@gmail.com, virchi@yandex.ru

загрузка...

НАЙПОШИРЕНІШІ
КЛЮЧОВІ СЛОВА
Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz