Донька індійки і ямайця.
В Берклі, у Каліфорнії народилася Камела.
Після розлучення з чоловіком, мати Камели забрала її і її сестру до Канади.
Мати Камели працювала дослідницею раку грудей.
Повернувшись до Америки, закінчивши два вузи, Геріс повʼязує свою долю з Віллі Герісом, який був спікером в Каліфоднійській Асамблеї, і був на 30 років сташим за неї.
Навіть нині їй про це дорікають.
Геріс стає першою в історії США жінкою віце-президенткою, а, перед тим- заступницею прокурора повітового суду. Геріс трималася у той час правиці. Вона - не консерваторка.
Вона вивчала кримінальну ситуацію у реґоні і дійшла висновку, що найбільше злочинів там, де покидають навчання.
2016 року, вона стає сенаторкою. Стає популярною. Її імʼя стає чути серед тих, хто міг стати кандидатом до Білого Дому. Вона, однак, знімає себе з перегонів.
Життя покликало Геріс бути першою.
Гарна і суха характером, мати і адвокатка, поблажлива і поп-зірка, вона стала елітарною, снобкою і жінкою першого ґатунку. Кемела стали тою, ким Байден не міг стати. Вона вважає, що майбутність належить жінкам.
При першому своєму виступі як президентка, що обирається, вона одягнулась у біле, що є символом боротьби за право суфражистол голосувати.
Вночі, 7 листопада, Кемела Геріс стала першою віце-президенткою США. Звертаючись до співвітчизників, вона сказала: "я- перша, але не буду остатньою". (М. Кафанія, "Політика", 11.09.2020- італійською мовою: переклад автора).
М.Кучарчик у польских "Вʼядомосьцях" пише, що що мислить Кемела Геріс про Польщу, відомо небагато.
Чого слід би сподіватися, якщо Геріс стане президенткою? Можна припустити, що продовжувала б підтримку України. ("Ґазета.пл").
Погляди віце-президентки на політику - невідомі. Однак, можна сподіватися і певної різниці у її політиці, якщо вона стане президенткою.
Геріс- це інше покоління і інший політичний шлях. Вона, проте, не має такої політичної заангажованости, як Байден. Байден є антлантицистом - це стисла співпраця США і Європи. Розпад СССР і закінчення холодної війни, послабили розвиток антлантицизму,
розвинули співпрацю. Для Геріс, Європа, видається, має менше значення у її політиці. Більше- справедливість всередині самих Сполучених Штатів. Можна сподіватися, що їй політична лінія залежатиме від лінії її партії, співробітників. Роль внутрішнього союзу країни може бути найважливішою.
Європа буде далі співпрацювати з НАТО,
маючи під боком конфлікт з Росією. Щодо Китаю, то погляди Геріс такі самі, як і Байдена.
Напевне, буде зміна акцентів щодо Палестини: Геріс- менш проізраїльська, ніж Байден.
Підтримуючи Ізраїль, вона почала висловлюватися про необхідність забезпечення оборони палистинських цивільних.
Політика Геріс буде успішною, якщо вона продовжуватиме нинішню політику США. Геріс працює з "традиціоністами" і "інтернаціоналістами" . Вони сповідують концепцію світового порядку, що опирається на закон.
Про її погляди на закордонну політику, напевне, зараз не можна буде довідатися.
("Вʼядомосьці, 22.07.2024)
"ДЩ" (Д. Яневич і М.Сидоржевський) запитують українською: "хто така Камала Гарріс?" Вона- харизматична і енергійна лідерка нового покоління.
Однак, на посаді віце-президентки, зірка Герріс дещо потьмʼяніла.
Її крилатий вислів: "робіть щось" закликає до дії.
Герріс відмовлялася вимагати як генеральна прокурорка смертної кари злочинцям. Її критикували за недостатні дії щодо корупції.
Вона накладала штрафи на батьків, яких діти занадто часто прогулювали школу. Їм навіть погрожувало увʼязнення. Вона висміяла легалізацію маріхуани, але, потім, була за це рішення, коли хотіла стати президенткою.
Вона стала другою чорною жінкою-сенатором США.
Геріс не у всьому була згодна з Байденом: вона критикувала його у звʼязках з сенеторами, які виступали проти сегрегації, звинуваитила його у виступі проти антирасистської програми "басінґ" (перевезення темно-шкірих дітей до шкіл, де навчалися переважно білі).
Мема "Кемела-коп" була критикою на її дії, коли вона була прокуроркою.
Чотири роки віце-президенства не підвищили авторитет Кемели Геріс.Вона не змогла зупинити незаконну міграцію. Їй дали прізвисько "цісарка кордонів" (республіканці).
Геріс захищає права на аборти. Геріс вважає, що якщо переможе Трамп, то права на аборти жінки не матимуть.
Байден назвав Геріс майбутнім партії.
Геріс, як кандидатку у президенти, підтримали Білл Клінтон, Хіларі Клінтон, губернатори Каліфорнії, Пенсильванії, Північної Каропіни, Барак Обама та Мішель Обама.
Геріс обіцяє підтримку України.
Вона гостро розкритикувала Путіна за смерть Олексія Навального.Напади Росії на Україну вона назвала злочинами проти людяності".
Геріс запевнила, що усі, хто винен у цих злочинах, буде притягнений до відповідальності. ("У Фокусі", 07.22.2024)
Іспанська газета "Ля Расон 25" вказує, що слабкими сторонами Кемели Геріс є економіка і іміграційні питання. (25.08.2024)
Геріс підкреслює, що вона -за середній клас, а Трамп не бореться за нього.
Вона вважає, що, якщо переможе Трамп, то наслідки будуть дуже поганими.
Геpіс хоче бути президенткою для усіх американців. ("Дел Діаріо", А.Креспі Феррер, 23.08.2024)
(переклад і вибірка фактів- з англійської, польської, італійської та іспанської мов, використання українського джерела)
Поділіться цією новиною у Фейсбуці або роздрукуйте:
Переглянули твір - 354 чол.
у Вас # закладок
Автору за твір:
Автор чекає на Вашу оцінку та коментар
Всього коментарів: 0
Додати коментар:
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")