Ранок,стежиною в поле, Де хмарки воліють спочить, Рідна,хай очі не коле, Від неї втечу,хоч на мить. Свіжо,впаду в чисті роси, Лиш птаства знайомий мотив… Боже,кого ще тут носить? Не бачу,бо очі закрив. Сонце всміхнулось глузливо --Ну,що так і будеш лежать? Глянь,он дружинонька мила Тебе підійшла колисать
А тепер я раз на те пішло розберу ваше "творіння" по запчастях. І так невдала назва, це не "Ранок" а як Яків втікав по ранках від дружини, я нарахував лиш 5 із 12 рядків, де описується ранок, а дружина мабуть прийшла із качалкою колисать , даля рядки не рівні, 11 і 9 не римуються а мали б. 5 і 7 з горем пополам якось ще скриплять, ну решта нормально, читаючи вірш здається що ви перед цим ранком ввечері добряче перебрали спиртного-"лиш птатства знайомий мотив", а навіщо ви тут згадуєте Бога, це взагалі незрозуміло у таких рядках мені здається це велика помилка, невже ви зовсім не кохаєте своєї дружини? Приємні нюанси - легко читається вірш і все! Ввечері набрався Зранку все тріщить Ранок не вдався І кохана щось піщить Чую лише в полі Птатства знайомий мотив Немає мені долі Навіщо я очі залив. Ну залив значить випив, це привіт вам із нашої Волині А загалом не ображайтеся, вірш як на "віршописця" хороший пишіть ще, по можливості прокоментую.
Шановний укране,то може ви перебрали спиртного,що рядки вам здалися не рівні,так то ваша справа,а мій ЛГ уже давно не п*є великими дозами. До речі, а на Волині,всі чоловіки бояться вказувать власне прізвище та ім*я чи тільки справжні поети,на кшталт вас?
Бачу вас зачепило за живе, та не ображайтеся так, не дуйтеся бо лопнете вибачте будь ласка це моя думка, не рівні означає що візуально неправильно підібрані слова і проміжки між словами-це впливає на мелодію вірша, тобто ваше творіння на мелодію не покладеш (думаю ви мене хоч зараз зрозуміли). Тепер про себе, раз ви так дратівливо бажаєте дізнатися про мене більше, розкажу дещо про себе: сам я як вже багато хто я думаю здогадався із бідної сімї, батько (царство Йому небесне) полюбляв випити і...(боляче розповідати) з того часу мене наче спротивило від спиртного і я зовсім не пю. За своє життя я нажив багато ворогів і мало, але справжніх друзів, тому прізвище і імя вказувати не буду. Я себе поетом ніколи не називаю, я як оце пишуть любитель поезії, і сам трохи дещо пишу, і головне те що я пишу мені подобається, бо ніхто більше так не пише. Отак от. А вірш Ваш мені справді не сподобався, я пишу те що думаю...
"Боже, кого ще тут носить? Не бачу, бо очі закрив..." Це ж не для вірша... І від кого втікає літературний герой? "Рідна, хай очі не коле, Від неї втечу, хоч на мить..." Від тієї, що підійшла колисать?..
Наче автор не новачок, а виклав такий сирий вірш...
Ранок,стежиною в поле, Де хмарки воліють спочить, Рідна,хай очі не коле, Від неї втечу,хоч на мить.
В одному реченні написано рідна, це звертання, 2 особа, і поруч хай не коле, від неї втечу, це 3-я. Мішанина. Автор, можливо, мав на увазі інше, але кома після слова рідна вказує саме на звертання... Кома в реченні - велика сила! Наприклад: стратити, не можна помилувати. Поставте кому після не можна і зміст вийде зовсім інший! Пам'ятаймо про це!
В першому рядку читаємо "стежиною в поле", тоді ідуть 2 рядки уточнень, і лише потім, у 4-му, необхідне дієслово втечу. Такий важкий куплет, перенасичений уточненнями, мішаниною осіб... Треба переробити.
У перших двох куплетах йдеться про майбутній час (втечу, впаду), раптом:
Не бачу,бо очі закрив. Сонце всміхнулось глузливо -
вживається теперішній, минулий. Така часова еклекти неприпустима.
Остання строфа
Сонце всміхнулось глузливо --Ну,що так і будеш лежать? Глянь,он дружинонька мила Тебе підійшла колисать
взагалі якась недолуга, пуста. Що хотів сказать автор? Враження якоїсь нісенітниці, коміксу.
Пане авторе!
Не спішіть оприлюднювати все, що Вам в голову прийшло. Треба поважать читача.
Дякую,пане Тарасе,хоч я і не впевнений,що ви вказали власне ім*я.Сперечатися не стану,а краще проаналізую все те,що ви мені написали.З ваших коментарів видно,що ви людина *підкована*,тому прислухаюсь.Думаю невеличкі ваші уроки кожному підуть на користь.
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")