Пт, 22.11.2024, 22:02
Меню сайту
Категорії каталогу
Проза [1051]
Прозові твори друкуються тільки тут
Відеовірші [134]
Аудіовірші [49]
Українцям [2699]
Вірш-пісня [546]
Вірші про Україну [1482]
Вірші про рідний край [808]
Вірші про мову [270]
Збірки поезії, поеми [112]
Абетка [23]
Акровірш [32]
Байка [108]
Загадки [15]
Верлібр [144]
Елегія [51]
Історичні вірші [290]
Вірш-усмішка [999]
Вірші про сім'ю [402]
Вірші про рідню [152]
Вірші про жінок [663]
Вірші про чоловіків [111]
Вірші про військових, армію [211]
Вірші про Перемогу, війну [415]
Вірші про кохання [3388]
Вірші про друзів [715]
Вірш-казка [132]
Казка (проза) [29]
Проза для та про дітей [19]
Вірші для дітей [334]
Вірші про дитинство [323]
Вірші про навчання [59]
Вірші про професію [83]
Вірші про eмiгрантів [147]
Вірші в перекладі [708]
Вірші про свята [203]
Вірші про спорт [18]
Вірші про природу [1224]
Вірш-тост, вірш-привітання [121]
Для мене поезія - це [191]
Поети [275]
Поетична майстерня [51]
Оповідання, про поетів, творчість [24]
Релігія [316]
Щастя - ... [600]
Жінка - ... [263]
Життя... [4484]
Філософам [1308]
Громадянину [909]
Метафізика [157]
Опитування для Вас:
Чи потрібен цей модуль
Всего ответов: 355

ШЛЯХ до ТВОРУ:  

         
Вірші/статті категорії та розділи української поезії, українська проза
    Твори за тематикою категорії та розділи української поезії, українська проза Проза
 

ПОПЕЛЮШКА - 7

                           Микола Опанасович повірив Мишкові, та той у підступній голові тримав зовсім інше. Коли хлопчик вийшов у ринг, коли йому перебинтували руки і одягли рукавички, а потім сунули до рота, недавно замовлену справжню капу, він так перехвилювався, що в очах у нього все попливло. Він чув вугуки у залі, тупіт ніг, пронизливий свист у задніх рядах, та облич не бачив, усі вони злились у якесь метушливе мерехтіння. Пролунав гонг. Він із важкістю відновив різкість зору і тільки тоді побачив вже у самого обличчя кулак суперника. Машинально ухиливсь убік і затуливсь руками. Та Мишко знову йшов у наступ, він був прибічник ближнього бою, легко входив у клинч, а вже із цього,  хоч і не дуже зручного   положення любив і вмів наносити  важкі і непередбачені удари, якими за звичай і завершувався бій.. Він же напроти, хоч ще і не мав бойового досвіду тяготів виключно до дистанційного бою - сопіння і кряхтіння клинчу його аж ніяк не приваблювали. Тому деякий час, як не намагався Мишко, але підступитися до нього у притул так і не зміг. Пролунав гонг, він сидів у кутку і важко дихав,  а хто і що підказував йому,  не бачив і не чув. Перерва минула швидко. Знову сунули капу до рота і він підхопивсь на ноги, а Мишко вже тут, як тут. Він хотів ухилитися, як завжди, та на цей раз Мишко вгадав його намір і наблизився так, що вони зіткнулися грудьми. Цього він ніяк не очикував і на якусь мить розгубився. І цієї митті висточило Мишкові, щоб нанести потужний удар у підборіддя. Він втрачав свідомічсть повільно. Спочатку навіть конторлював свої рухи, відчув, як коліна торкнулись підлоги, як він почав хилитися убік і тільки тоді наступило повне провалля. Нокаут виявився вкрай важкий і глубокий. Він довго не приходив до тями, а коли все ж таки прийшов, був такий слабкий, що ледь втримувався на  тремтячих ногах. Але ось вже і мислення потроху почало повертатися. І найперша думка – та як же так? Як я припустився такої помилки.? Та чи вірно я обрав бокс. Може він і зовсім не для мене, а для таких, як Мишко. А у цей час суддя вже підіймав Мишкову руку, а його руку залишив унизу. Коли ж він сходив з рингу , то чув, як всі схвально відгукались про перемогу Мишка, який так класно підловив суперника і приклавсь до нього по повній.

Вже у автобусі, повертаючись додому він вже не втримався і заридав у голос. Незнайомі люди заметушилися навколо:

                 - Хлопчику, що із тобою?  Чи не загубився ти  часом? Так ми тобі допоможемо, скажи тільки з якого ти села.

                   - Я і не із села зовсім, -  заверещав він, -  я із міста, і відстаньте вже від мене. І так мені жити важко!

                     - Ти дивись, який невихований! – загукали розлючені дорослі, - не хочеш по-людськи розмовляти, тоді і викручуйсь сам із своїх негараздів.

  . Тиждень він не приходив  до зали, а коли нарешті з.явився, заявив Миколі Опанасовичу майже із порогу: - Усе! Виключайте мене із секції! Я нездатний до боксу. А як так, навіщо тоді кулаками перед грушею вимахувати? Не хочу  більше ніякого боксу.

                Микола Опанасович не став його заспокоювати, а навпаки відказав насмішкувато: -  не хочеш? Так навіщо зявився? Йди геть і не повертайся більше. Навіть і не варто надалі опікуватися спортсменом, що після першої поразки вчиняє такий галас..

                Він не вийшов із зали. Він стояв і розгублено дивився в усі боки. А тут підійшли і інші хлопці: - та ти не сприймай все так близько до серця. Бокс – на те він і бокс, щоб одного разу опинитися у нокауті. Ти ж ще зовсім зовсім малий  і у тебе іще все попереду. Тренуйся і вір, що буде і у тебе в житті перемога.

                Він заклипав вузенькими поросячими очиськами та на цей раз втримався і не рознюнивсь. А Микола Опанасович поклав на плече йому руку і сказав: - ну годі вже базікати. Йди до роздягальні та хуткіш, бо час вже розминатися.

                Всі підходили до нього, всі тисли йому руку, і тільки Мишко тримався осторонь. Після прочухана, що завдав йому Микола Опанасович після бою, він ще більше зненавидів цього малолітку, що намагався поводитися, так ніби він рівний значно старшим від себе, і потихеньку сичав крізь затулені губи: - Ну, зажди, малий! Ще не раз і не два на тобі відіграюсь. І ти нарешті навчишся  поважати старших..

                І знову пішли тренування. Тричі на тиждень по три або по чотири години. Микола Опанасович ледь не виштовхував його із зали до роздягальні:

                               - Охолонь! Ти вже перейшов усі межі. Якщо щось із тобою станеться від перевтоми, хто буде винний – та тільки я. А чи потрібно це мені?

                - Та мабуть, що ні, - погоджувався хлопчик,  - але  ж я так ганебно програв і не можна більше допустити цього. А тому потрібно надалі  мені тренуватися, тренуватися, і ще раз тренуватися. І тоді ви... і усі побачите на що я здатний.

                Тренер лише хитав головою і відходив, Та вже через кілька хвилин хлопчик знову звертався до нього: - Ось погляньте, чи так я роблю останній шаг перед ударом, чи вчасно б’о іноді мені здається, що запізнююсь. А із швидкістю як? Може знову виміряти на вашому приборчику?

                - Та віддав я його, віддав, він же не мій. Та, як хочеш, наступного тижня  знов його візьму і влаштуєш собі перевірку. А тепер йди. Ти ж не один за тобою аж трійця. Не забувай про це.

                І тільки тоді хлопчик вгамовувався і, глибоко зітхнувши, біг переодягатися.

 А вдома його знов чекала та ж гнітюча картина. Хвора мати, що ледь ледь шкандибала по хаті. Добре, хоч обід була в змозі ще готувати – звичайно лише  з тих продуктів, що перед школою він витягав із льоху. Алочка щось мугикала, сидячи у нічній сроці на ліжку. З її ротику невпинно витікали слюні  і брудною смужечкою стікали по ковдрі, що прикривала її коліна, просто на долівку. Він підходив до неї, казав щось привітне. Втирав їй ротика, притискав на мить до грудей. І вона  оживала, починала сучити ручками і ніжками і щось .белькотіти, незрозуміле, але йому і це було в радість. Як реагує на мене, то певно щось відчуває, і колись  таки звернеться  до нього звичайними людськими словами. Та це були лише сподівання. Аніяких зсувів у Алочкіному стані не відбувалось.

- Дебілка! – потихеньку перемовлялися сусідки поза спиною,  коли він виводив за ручку її на ганок і всажував на табурет, що сам і збив із дощечок минулого літа. А Алочка засовувала пальчика до перекривленого ротика і знов розпочинала щось мугикати. Нібито і не гучно, та сусідки все одне чули і казали позіхаючи: - Одна їй путь бідолашній до інтернату для неповноцінних. Та і взагалі...Нащо такій жити, тільки рідних турботами обтяжувати...

                Він добре чув. Часто з’являлося бажання втрутися, та завжди зусиллям волі він все ж втримувався: - Нащо тільки їжї сусідкам додавати для нових пліток? Хай вже так. Поговорять і набридне.

                Валерик теж допікав та зовсім іншим чином. Невгамовний і непосидючий – він увесь час кудись поривася. Гасав по сусідських городах і витоптував їх ущент. Коли ж його прогоняли починав дражнити ціпних собак, та так, що ті аж ставали дибки і завивали по-вовчому, бо так понадривалися що нездатні були  вже гавкати. А коли на його шляху траплявся хтось з дітей, накидувався і починав бити так, що ледь його від них відривали. Скільки мати його лупцювала, скількі разів привязувала до ніжки столу чи ручки дверей, скільки увіщувала і злими і добрими словами, та на  Валерика, це аніяк не діяло. Він вперто продовжував своє. У першому класі він довго не протримався. Через тиждень двійця розгніваних вчителек приволокла його до матері і заявила, що таким, як її синочок, серед нормальних дітей не місце, і по ньому вже і тепер тюрма плаче. Рік просидів Валерка у хаті, а наступного року, до їхньої хати знов прийшла молода вчителька і записала Валерку до свого першого класу. І першого вересня він вдруге пішов до школи. І тут сталася дивна річ. Чи то молода вчителька, ще майже і сама дівчинка, бо тільки-тільки завершила навчання у педучилищі, чи то сам Валерик подорослішав і навчився, хоча б  трішечки, а тому  перший і другий клас провчився  у школі без ексцесів. Та на жаль, його вчителька вийшла заміж і переїхала до якогось далекого від них райцентру, і у Валерика знов, мов диявол якийсь   вселивсь, і після кількох суворих попереджень його знову було виключено. Цілими днями бовтався він десь по вулицях, завів собі дружків, серед таких же, як і він, бешкетників і пустунів, а мати вже не відважувалась до нього навіть і доторкнутися, бо він вимахав так, що майже вже наздогнав свого старшого зведеного брата.

                   - Ой, що ж це з нього виросте? – жалілась іноді йому вечорами мати, коли ані вона, ані він сам не могли відшукати Валерика. Одного разу нерви в нього не витримали, і він врізав Валерику по повній. Той не скавчав, не просивсь, але із розющеним носом і закривавленою губою все ж намагавсь його покусати, бо вдарити брата-боксера  аніяк йому не вдавалося. І нарешті старший брат  відступивсь із словами: - Добре, живи, як знаєш, тільки як потрапиш до якоїсь халепи, а це колись невідмінно станеться, знай, я заради тебе навіть і пальцем не ворухну.

         І ось тільки тоді Валерик  по-справжньому злякався і заканючив по-щенячому: - ти  .  . вибач мене, я і сам не знаю, що  зі мною. Не можу  втриматись та й годі. А ось тобі я завжди заздрю. А іноді і ненавиджу. Та мабуть марно. Ти слухай, от що - навчи мене битися, як ти вмієш,  тоді мене і жоден не зачепить.

             - А ти сам не чіпай нікого, і тебе ніхто не торкнеться  – відрубав старший брат.

                Валерик похнюпивсь і пішов до умивальнику вмиватися. Але вже на другий день знов звернувся до старшого брата з тим же проханням: - Ти тільки навчи, а я слухняним буду. Чесно! Хай мені і з місця цього не зійти


Додав: вершник (11.11.2012) | Автор: © Юрій Іванов
 
Розміщено на сторінці: Проза

Поділіться цією новиною у Фейсбуці або роздрукуйте:

Переглянули твір - 2006 чол.
 
  
  у Вас # закладок

Автору за твір:

 



Автор чекає на Вашу оцінку та коментар
Всього коментарів: 0


Додати коментар:

Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ComForm">
avatar


ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин

(50 коментарів Ви можете переглянути на сторінці "НАШ ТОП ++")
ruhlyvy: Кожне слово в цьому тексті - гірке, але повністю правдиве!

leskiv: Єдине, що залишилось в українців зараз, це - віра в Господа. Наші "друзі" знову вже вкотре зрадили нас.

leskiv: Оптимістичний, життєстверджуючий вірш. respect



     


Форма входуу
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК    
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ: Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com


НАЙПОШИРЕНІШІ
КЛЮЧОВІ СЛОВА
Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz