Чт, 23.01.2025, 09:12
Меню сайту
Категорії каталогу
Проза [1063]
Прозові твори друкуються тільки тут
Відеовірші [134]
Аудіовірші [49]
Українцям [2702]
Вірш-пісня [546]
Вірші про Україну [1483]
Вірші про рідний край [813]
Вірші про мову [290]
Збірки поезії, поеми [112]
Абетка [23]
Акровірш [32]
Байка [108]
Загадки [16]
Верлібр [144]
Елегія [51]
Історичні вірші [290]
Вірш-усмішка [1000]
Вірші про сім'ю [402]
Вірші про рідню [153]
Вірші про жінок [663]
Вірші про чоловіків [113]
Вірші про військових, армію [213]
Вірші про Перемогу, війну [416]
Вірші про кохання [3405]
Вірші про друзів [715]
Вірш-казка [132]
Казка (проза) [29]
Проза для та про дітей [19]
Вірші для дітей [334]
Вірші про дитинство [323]
Вірші про навчання [59]
Вірші про професію [85]
Вірші про eмiгрантів [147]
Вірші в перекладі [709]
Вірші про свята [204]
Вірші про спорт [18]
Вірші про природу [1225]
Вірш-тост, вірш-привітання [121]
Для мене поезія - це [191]
Поети [275]
Поетична майстерня [51]
Оповідання, про поетів, творчість [24]
Релігія [325]
Щастя - ... [600]
Жінка - ... [264]
Життя... [4502]
Філософам [1308]
Громадянину [916]
Метафізика [158]
Опитування для Вас:
Чи заповнюєте при публікації поле КЛЮЧОВІ слова/ТЕГИ?
Всего ответов: 162

ШЛЯХ до ТВОРУ:  

         
Вірші/статті категорії та розділи української поезії, українська проза
    Твори за тематикою категорії та розділи української поезії, українська проза Проза
 

ПОПЕЛЮШКЕ 2-47


    Але це вже, як то кажуть, зовсім інша  історія. І героїня наша не мала до неї жодного відношення. Та і перейматися усім цим Наталі, що постійно перебувала у вирі дій і подій, було ніколи. Успіх її йшов по. наростаючій. На  концерти, що відбувались щотижня, а то і частіше, квитки було придбати майже неможливо , та Андрію, про якого, гадаю, ви ще не забули, якось поталанило. 
        А сталося це так.  З ним у групі навчався Кость Мальований. Вчився ніби то і непогано, та на відміну від Андрія, що навчання на каравела вважав за найвище щастя, Костю ж це  саме навчання здавалося не те що смертною мукою, але і наругою, над його особистістю. І причина такого ставлення до майбутньої випадково обраної професії,  була досить поважна. Ну, не полюбляв  Кость техніки і взагалі точних наук, хоч і мав до них незаперечні здібності, як і його батьки – викладачі політехнічного інституту. А чому так? Та дуже просто, бо з раннього дитинства не тільки захопився музикою, але й виказавав неабиякі здібності до неї, і тому вихователька  молодшої групи дитсадку наполягла на тому, щоб батьки відвели здібного, хоч і дуже ще малого хлопчика до палацу піонерів, де з давніх часів існував потужний дитячий хор із давніми традиціями. Конкуренція у  хорі була просто шалена, та попри все, у віці вже п’яти років став Кость одним із провідних солістів хору.  Із далекого сибірського міста, де народився здібний хлопчик, неодноразово потрапляв він у складі колективу і до Москви, і до Ленінграду, а одного разу у віці дев’яти років і до уславленого Артеку потрапив. Батьки, заклопотані у справи навчального процесу, не дуже переймалися проблемами виховання сина. Проти співу і усього пов’язаного із ним,  звичайно не заперечували, та всерйоз усього цього   якось і не сприймали. 
           -Ну, поспіває трішки, - гадали вони, а коли підросте, обере, як і ми у свій час обрали, поважну добре оплачувану професію.
               Так гадали вони, та Кость тримав у голові і серці зовсім інше. Тому і поєднував навчання в загальноосвітній школі з навчанням у музичній, а крім того по кілька разів на тиждень відвідував довгі і виснажливі репетиції у хорі. 
   Викладачі  музичної школи і керівники хору всіляко підтримували і підбадьорювали юне дарування. Лише злегка дивувалися - чому такого талановитого хлопчика практично не підтримують батьки - інтелігентні добре освічені люди. Пустили всі на самоплив, хіба не розуміють, як це все хибно і небезпечно? 
    Та небезпека таїлася зовсім не у тому кутку, з якого її очікували. У чотирнадцять років у хлопчиків відбувається ломка голосу. Відбулась вона і у Костя. Але ж як? Замість баритону, про який так мріяв Кость, бо саме баритон був у його улюбленця Мусліма Магамаєва, йому діставсь такий високий тембр, що навіть і до контр-тенора не дотягував, а більш за все нагадував жіноче контральто. Куди з таким голосом сунешся? Засміють, бо повний неформат. До того ж і зріст підвів – вже  п’ятнадцять років виповнилось а він не дотягував  аж п’яти сантиметрів до метр шістдесят. Звісно, що  товариші з хору вже потихеньку почали потішатися і навішувати на учорашню зірку і загального улюбленця дуже вже влучні, а з того і дуже образливі призвіська.  Та хоча б у вічі, тоді б він мав привід виплеснути на кривдника весь свій відчай, але ж ні – завжди за спиною, тихенько але  чітко і виразно, так, щоб  обов’язково почув, зрозумів і викривився від душевного болю..  Що залишалося Костю? Тільки змиритися і обрати собі інший шлях у житті.  Після довгих поневірянь і важких роздумів так нарешті і сталося. У батька був добрий приятель ще із студентськіх часів, який викладав сопромат у Ленінградському кораблебудівному. Списалися, домовилися і Кость відбув до далекого міста на Неві. Чому так легко погодився хлопець на батькову пропозицію? Адже точні науки він люто ненавидів, а все пов’язане з музикою обожнював. Як би все від нього залежало, то певно б у ваганнях і розмірковуванні провів би ще чимало часу, уникаючи і очей і порад батьків. Та час плинув безповоротно і вже менше ніж за рік мав йти Кость до військової служби, а з таким писклявим голосом та й ще таким малим зростом,      йому було вкрай жахливо навіть і помислити про це.  Ось  чому вступ до будь-якого вищого навчального закладу, який його зовсім не цікавив, вважав за ману небесну.
Ось саме з цим Костем і мешкав Андрій у гуртожитку в одній кімнаті, і навіть койки їхні стояли поруч.
          Та не зважаючи на це, спілкувались і навіть бачились вони вкрай зрідка. Андрій  проводив дні чи в інституті, чи в науковій бібліотеці. Трохи пізніше, вступивши до студентського конструкторського бюро, Андрій нерідко не тільки вечори, але й довгі безсонні ночі став проводити за кресленнями і розрахунками. А то як же? Адже нарешті долучився до справи, яка одна його  і цікавила. Не тільки на його очах, але і за його участю народжувався дивовижний корабель, а як точніше – величезна вітрильна яхта. 
             Кость теж бував у гуртожитку тільки зрідка. Бо увесь вільний від навчання час проводив у  бажаному і знаному, хоч і не доступному на даний час, світі   музики. Він відвідував майже усі концерти, і навіть репетиції відомих виконавців. На це він витрачав не тільки всю стипендію, але й усі гроші, що раз на місяць висилали йому батьки. Поступово його не тільки помітили і оцінили у музичних колах, а  навіть почали прислухатися до його завжди виважених і слушних думок. 
                  Нелюбий  інститут рятував  від Армії і надавав, хоч якийсь, та все ж притулок, а музика тішила  чутливу ображену душу невизнаного генія. У ту мить, коли  мрії його потерпіли повний крах, він зробив справжнє святотатство у відношенні до своєї обраниці - полишив її, гучно грюкнувши дверима.  Та звичайно, цього ніхто не почув і не відчув, і у першу чергу сама обраниця, яка і без нього почувалася достатньо добре і впевнено.
               Це лише він вважав поразку свою остаточною і безповоротною, після якої подальше життя видавалось  безглуздим і обтяжливим. 
        
                Але минув якийсь час, і біль притупившись не був вже такий пекучий, а тому врешті-решт настав день, коли він знову здатний був повернутися до музики всім своїм єством, усією своєю сутністю. І вона, вигнана із душі під час негод, що обрушилися на нього, не образилася, не відвернулася від нього, а знову почала    потроху відкриватися перед ним  у всій своїй величчі і досконалості.  
                  І хоча тепер він був не творцем її, а лише спостерігачем, це не пригноблювало його, не повергало  у відчай. Він просто знайшов своє місце,  якого раніше не бачив, а тому і не розумів, зайняв його і знайшов любов, спокій і заспокоєння. Як склалася його подальша доля, нам невідомо, та це вже і виходить за межі нашої розповіді. А цікавить нас разом із читачами лише одне, як посприяв Кость знайомству студента Андрія із відомою і знаною  у широких музичних колах співачкою Наталею Новохацькою.
               Одного разу, ще навчаючись на першому курсі, потрапив Кость на збірний концерт в малому залі філармонії, які в просторіччі називають солянками.

 

 

 

 

 


Додав: вершник (01.04.2014) | Автор: © Юрій Іванов
 
Розміщено на сторінці: Проза

Поділіться цією новиною у Фейсбуці або роздрукуйте:

Переглянули твір - 1701 чол.
 
  
  у Вас # закладок

Автору за твір:

 



Автор чекає на Вашу оцінку та коментар
Всього коментарів: 2
avatar
1 Davudenko • 07:45, 02.04.2014 [Лінк на твір]
hands 55555 п. ЮРІЮ ЩИРО ВАМ ДЯКУЮ
avatar
2 Koshkina • 19:40, 02.04.2014 [Лінк на твір]
Те, що подобається з дитинства, або ті  таланти , які проявляються в дитинстві, повернуться  навіть через великий проміжок часу.... yes


Додати коментар:

Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ComForm">
avatar


ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин

(50 коментарів Ви можете переглянути на сторінці "НАШ ТОП ++")
ruhlyvy: Пане Артуре, я мав би Вам тут щось втішне сказати, але я ніколи не казав і не кажу того, чого не думаю. Україна не обрала Чорновола на Провідника і тим прирекла себе н

ruhlyvy: Пане Артуре, про мене геть усе - у моїх творах! Читайте і вчіться, бо в мене є чому повчитися! А у тих, хто єлей ллє навкруги, нічому не вчіться, бо вони - гірші за

virchi: Щиро дякую, що висловили власну думку! 
Так, "Анумо..," тримається декількох його прихильниках і я безмежно вам, друзі вдячний!
Чи щось у н



     


Форма входуу
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК    
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ: Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com


НАЙПОШИРЕНІШІ
КЛЮЧОВІ СЛОВА
Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz