ПОВЧАЛЬНА ІСТОРІЯ.
Як ординська Москва зруйнувала та загарбала Великий Новгород .
У 15-му столітті Великий Новгород за рорзміром був у чотири рази більший за все Московське царство. В самому Новгороді правив двох- палатний парламент:
- Рада господ,
- народне Віче.
Князя обирали, і він мав функції військового начальнильника, а не господаря. Завдяки членству Новгорода у Ганзейському союзі, рівень життя, освіти, культури у ньому відповідав європейському.
На народному Віче Новгород проголосив себе «вольним» від московського хлопства. Основну роль в такому визначенні відігравала
Політична партія Марфи Борецької. Основна ціль цієї партії поставала у відокремленні від Москви і приєднання Новгороду до Литви.
Московські царі, разом з ординськими беклярбеками Олександром Невським та Дмитрієм Донським постійно «усмиряли» Великий Новгород та розривали його на шматки. Іван ІІІ послав військо на Новгород і на р. Шелоні республіканські війська були розбиті московською ордою. Новгород був зруйноваий і пограбований московитами. Великий дзвін був демонтований і відправлений до Москви. Вся аристократія Новгороду була знищена без суду і слідства. Після падіння Новгороду, Іван ІІІ ще п'ять разів, через кожні 2-3 роки проводив зачистки між новгородцями. Ординський цар боявся відродження духу свободи, яким жив і розквітав Великий Новгород.
Остаточну крапку у руйнуванні Новгороду поставив Іван Грозний, новоявлений соборник земель руських. Геноцид, котрий вчинив цей божевільний цар зі своїми садистами у Новгороді вражає й сьогодні:
Вишукані катування, розстріли з луків, спалення живцем, посадження на палі, зрізання шкіри живцем, топлення в ополонках. В навколишніх
поселеннях ще страшніше: людей знищували цілими сім'ями, у вагітних вирізали плоди, гвалтували дітей, спалювали в хатах.
Все населення навколо Новгороду в радіусі 250 верств було знищено.Так божевільний цар боровся з відродженням духу вольності. Зруйнування Новгороду завдало Ганзейському союзу непоправимого удару, після якого він не зміг уже відродитись.
Історія дуже давня, але як же вона нагадує сьогоденння. Той же біснуватий «собиратель руських земель», той же московський цинізм, той же ординський садизм, і той же божевільний переляк від духу свободи і європейського вибору.
02.12.2014.
Дякую Вам,пані Наталю, за візит та коментар.В нашій історії багато брехні та білих плям. Інколи знаходиш таке, що дивуєшся тому, як минуле відповідає сьогоденним реаліям.Може якби історики не брехали та не приховували і не перекручували дійсність, то і суспільство не повторювало старих помилок. Заходьте ще , буду завжди радий.Творчих Вам успіхів та натхнення.
Дякую Вам, пане Лоніде, що завітали та залишили коментар.З темноти може вивести тільки світло, освіта, просвіта, знання.Заходьте ще, буду радий.Творчих Вам успіхів та натхнення.
Велико московське правління , завжди було проімперським по суті і тиранічним по змісту . Мені шкода що про це забували наші керівники , а особливо повірив у слово Москви Богдан Хмельницький ! Дякую за нагадування історії , це зараз необхідно кожному для розуміння суті московської душі і їхнього по суті у всі часи імперського мислення , яке в душі більшоісті москалів ...
Дякую Вам, пане Артуре, за візит та коментар.Щодо Москви, я поділяю Вашу думку, а щодо Хмельницького, то не зовсім. Москва була розбудована ординськими беклярбеками (намісниками хана) і всі московькі князі й царі призначалися тільки за згодою Орди. Москва була північною столицею Орди, вона виконувала роль центру по збиранню данини та придушення всяких вольностей.Тому вона й стала центром і розсадником деспотизму і тиранії, поіншому й бути не могло.На моє переконання , Хмельницький не був таким видатним державником, як його нам подають історикі.Він був гарним воєводою і полковником, але воював за своє особисте, а не за державне.Державне для нього було як знаряддя для досягнення особистого...Заходьте ще буду радий. Творчих Вам кспіхів та натхнення.
Додати коментар:
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")