Пт, 22.11.2024, 05:30
Меню сайту
Категорії каталогу
Проза [1051]
Прозові твори друкуються тільки тут
Відеовірші [134]
Аудіовірші [49]
Українцям [2699]
Вірш-пісня [546]
Вірші про Україну [1482]
Вірші про рідний край [808]
Вірші про мову [270]
Збірки поезії, поеми [112]
Абетка [23]
Акровірш [32]
Байка [108]
Загадки [15]
Верлібр [144]
Елегія [51]
Історичні вірші [290]
Вірш-усмішка [999]
Вірші про сім'ю [402]
Вірші про рідню [152]
Вірші про жінок [663]
Вірші про чоловіків [111]
Вірші про військових, армію [211]
Вірші про Перемогу, війну [415]
Вірші про кохання [3388]
Вірші про друзів [715]
Вірш-казка [132]
Казка (проза) [29]
Проза для та про дітей [19]
Вірші для дітей [334]
Вірші про дитинство [323]
Вірші про навчання [59]
Вірші про професію [83]
Вірші про eмiгрантів [147]
Вірші в перекладі [708]
Вірші про свята [203]
Вірші про спорт [18]
Вірші про природу [1224]
Вірш-тост, вірш-привітання [121]
Для мене поезія - це [191]
Поети [275]
Поетична майстерня [51]
Оповідання, про поетів, творчість [24]
Релігія [316]
Щастя - ... [600]
Жінка - ... [263]
Життя... [4484]
Філософам [1308]
Громадянину [909]
Метафізика [157]
Опитування для Вас:
Де Ви проживаєте?
Всего ответов: 974

ШЛЯХ до ТВОРУ:  

         
Вірші/статті категорії та розділи української поезії, українська проза
    Твори за тематикою категорії та розділи української поезії, українська проза Проза
 

22 роки життя в США. Інтерв'ю з самим собою




22 роки життя в США. Інтерв'ю з самим собою
--------------------------------------------------------------------------

Шановні пані та панове! Оскільки 25 лютого поточного року виповнилося рівно 22 роки нашого з жінкою перебування в Сполучених Штатах Америки, то я вирішив якось ознаменувати цей факт. Попри це, Америка нині, як не крути і що не кажи, але є НАЙГОЛОВНІШИМ союзником і наставником України... 

Після певних роздумів, я вирішив, що найкращою для читання формою цього матеріалу буде інтерв'ю з самим собою... Оскільки питання я буду задавати сам собі, то "інтерв'юер" буде позначатися літерою І., а мої відповіді йому будуть позначатися літерами Б.К. :-))) 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

І. Пане Борисе, Ви живете в США вже 22 роки. Чи не могли б Ви коротенько визначити суть цієї країни? 

Б.К. Так, можу. Як на мене, то США - це, перш за все, дисципліна. Всіх і всюди. Друге, що на мій погляд є визначальним для життя в Америці, це просто фантастична кількість автомобілів. І третє - масовий оптимізм американців, котрий ти бачиш і відчуваєш просто сходу вже в аеропорту, коли прилітаєш до Америки з іншої країни. 

 

І. Борисе, весь світ знає про силу і міць США, про те, що Америка - однозначний світовий лідер за всіма показниками і, перш за все, у військовому відношенні, але хотілося б почути від Вас про негативні сторони життя в Америці... 

Б.К. Так, Америка - НЕ рай. Це треба знати всім. Головним негативом Америки особисто я(підкреслюю - ОСОБИСТО я!) вважаю расову проблему. Незважаючи на те, що в США давно вже знищена расова сегрегація і для чорношкірих американців(слово "НЕГР" в США суворо заборонено!) зроблено в Америці КОЛОСАЛЬНО багато, стосунки між "білою" Америкою і "чорною" та "кольоровою" навіть сьогодні залишаються доволі складними. Гучні розмови на цю тему категорично заборонені на роботі та в навчальних закладах, але від цього проблема не зникає. Білі американці в рази краще освічені, їхня кількість в тюрмах Америки так само в рази менша, ніж чорних та кольорових(іспаномовних), саме білі американці АНГЛОСАКСОНСЬКОГО походження є провідною силою в усіх сферах життя США. Але демографічна ситуація невпинно і дуже швидко змінюється на користь чорношкірого та іспаномовного населення і вже йдеться про те, що в 2050-му році білі американці можуть стати нацменшиною в Америці. Це призведе до змін в усіх сферах життя штатів і зміни ці будуть, на мій погляд, відверто негативними. 

 

І. Скажіть, пане Борисе, а що Ви думаєте з приводу сподівань багатьох українців на допомогу Америки, як на панацею? 

Б.К. Я часто чую від багатьох моїх знайомих в Україні про їхні мрії щодо того, аби Вашингтон, неначе локомотив, повів за собою у щасливе та заможне майбутнє всю Україну... Ну, ясна річ, що, оскільки уряд США взяв на себе на початку 90-х у Будапешті роль ГАРАНТА територіальної цілісності України, то Америка, хоче вона зараз того чи ні, але ЗОБОВ'ЯЗАНА допомагати Україні у її війні з путінською Росією за власну ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. Але! Я б дуже застеріг українців від надмірних сподівань на "американського брата"! Дуже! Політика Америки в усі роки існування цієї країни була СУТО егоїстичною і, перш за все, спрямованою на ВЛАСНІ інтереси. Саме так штати поводять себе навіть з найбільшим їхнім союзником - Ізраїлем. Це зветься "REAL POLITIC"("РЕАЛЬНА ПОЛІТИКА"), тобто, якщо відкинути зайве, - цинізм та егоїзм у стосунках з усіма країнами, включаючи і суто дружні та навіть підлеглі Америці. Таким чином, українці мають усвідомити, що допомога Америки - не манна небесна! За кожен(КОЖЕН!) цент, котрий Вашингтон вкладе в Україну, потрібно буде чітко відзвітувати і якимось чином(тут можливі варіанти) його повернути з процентами. Так Америка робить з УСІМА і Україні ніяких преференцій зроблено не буде. Це - факт, котрий треба усвідомлювати чітко. І ще одне. Американці мають таку ментальність, що з величезним презирством ставляться до лінивих попрошайок. Навіть бомж, котрий жебрає гроші на вулиці, як правило, тримає саморобного плакатика: "Working for food"( "Ладен працювати за їжу"). А вже ж, це нахабна брехня, бо ніхто працювати і не збирався, але в США прийнято демонструвати, що ти не ледар і не нахлібник. Навіть люди(як правило, це студенти), котрі не мають власних машин(таких обмаль в США), коли голосують на дорозі, аби їх хтось підвіз, не стоять на одному місці, а потроху рухаються в напрямку, котрий їм потрібен. Це теж специфіка Америки - чітко демонструвати всім, що ти хоч щось робиш для себе і не покладаєшся тільки на "дядю". 

 

І. Пане Борисе, Ви сказали вже достатньо. Чим би Ви хотіли завершити Ваше інтерв'ю з приводу 22-ї річниці Вашого перебування в США? 

Б.К. Незважаючи ні на які труднощі, котрі ми разом з моєю жінкою Іриною здолали за ці роки, ми ні на секунду не жалкуємо про переїзд до Америки! Еміграція до країни-світового ФЛАГМАНА в усіх сферах життя, реально загартувала нас, колосально розширила наш світогляд та навчила дуже й дуже багатьом новим для нас речам. Смішно про те казати, але навіть моя українська стала суттєво кращою саме в США, бо в Рочестері я вельми інтенсивно спілкувався з багаточисельними емігрантами з Галичини. То ж, на завершення цієї бесіди з самим собою, я хочу ЩИРО та НА УВЕСЬ СВІТ виголосити: "God bless America!"("Господь, бережи Америку!") 

Ну, і за старою, ще рухівською, звичкою вигукую: "Слава Україні!" :-))) 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Шановні колеги, у ваших коментарях до цього матеріалу ви можете задати мені ВСІ запитання, котрі вас цікавлять - гарантую чітку та щиру відповідь! :-))) 

 

 

 


Додав: ruhlyvy (06.03.2016) | Автор: © Борис Костинський
 
Розміщено на сторінці: Громадянину, Проза, Українцям

Поділіться цією новиною у Фейсбуці або роздрукуйте:

Переглянули твір - 2147 чол.
 
  
  у Вас # закладок

Автору за твір:

 



Автор чекає на Вашу оцінку та коментар
Всього коментарів: 6
avatar
0
1 укран • 09:05, 07.03.2016 [Лінк на твір]
Дуже вдячний за цікаві для мене та відверті слова.. Відчуваю, що Украіні у напрямках дисципліни, економіки, законодавстві ще треба рости по відношенню до США. Та все ж чи не сумуєте Ви за батьківщиною ? Чи не плануєте десь в близькому майбутньому хоч на місяць, хоча б погостювати в нашій Украіні?
avatar
0
2 ruhlyvy • 12:43, 07.03.2016 [Лінк на твір]
Вдячний за Ваш відгук, пане укране! :) Між Україною та США поки що, нажаль, колосальна ментальна відстань. Україна у багатьох відношеннях все ще УРСР, але найгірше те, що переважна більшість українців у душі(не на словах) не готова до залишення Совка. На мій погляд, це найбільша проблема України.
Що ж до ностальгії, то, коли ти маєш в твоєму комп'ютері програму "Скайп", то це суттєво покращує твій настрій, бо спілкування із родичами та знайомими, котрі живуть в Україні, створює уявлення твоєї присутності на Батьківщині. Плюс те, що через той самий комп ми можемо дивитись усі українські ТБ-канали та читати усі інформаційні сайти. А гостюємо ми з жінкою в Україні вельми часто. Це не є проблема. Проблема в тім, що після відвідин Неньки, в нас щоразу залишається почуття гіркоти, бо роки йдуть, а СУТТЄВИХ змін у житті пересічних українців ми не бачимо...
avatar
0
3 kraynyuk46 • 21:44, 27.08.2016 [Лінк на твір]
Дякую за цікаве та відверте інтерв'ю з самим собою. Хай щастить тобі, Америці, а головне, Україні! hands
avatar
0
4 ruhlyvy • 22:55, 27.08.2016 [Лінк на твір]
Щиро дякую, Надя! respect
avatar
0
5 allagrabinska • 11:07, 05.09.2016 [Лінк на твір]
З цікавістю прочитала ваше "інтерв'ю", і з гіркотою думаю про наше існування... Вбиває нас наша ментальність!!!
avatar
0
6 ruhlyvy • 02:21, 08.09.2016 [Лінк на твір]
Вдячний за відгук, пані Алло! :)


Додати коментар:

Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ComForm">
avatar


ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин

(50 коментарів Ви можете переглянути на сторінці "НАШ ТОП ++")
ruhlyvy: Кожне слово в цьому тексті - гірке, але повністю правдиве!

leskiv: Єдине, що залишилось в українців зараз, це - віра в Господа. Наші "друзі" знову вже вкотре зрадили нас.

leskiv: Оптимістичний, життєстверджуючий вірш. respect



     


Форма входуу
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК    
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ: Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com


НАЙПОШИРЕНІШІ
КЛЮЧОВІ СЛОВА
Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz