Коментувати також можна з та

Вт, 10/12/19, 11:27
Меню сайту
Категорії каталогу
Проза [971]
Прозові твори друкуються тільки тут
Відеовірші [130]
Аудіовірші [49]
Українцям [2449]
Вірш-пісня [514]
Вірші про Україну [1389]
Вірші про рідний край [761]
Вірші про мову [161]
Збірки поезії, поеми [111]
Абетка [22]
Акровірш [31]
Байка [86]
Загадки [15]
Верлібр [141]
Елегія [50]
Історичні вірші [278]
Вірш-усмішка [959]
Вірші про сім'ю [380]
Вірші про рідню [137]
Вірші про жінок [641]
Вірші про чоловіків [99]
Вірші про військових, армію [178]
Вірші про Перемогу, війну [299]
Вірші про кохання [3158]
Вірші про друзів [705]
Вірш-казка [125]
Казка (проза) [26]
Проза для та про дітей [18]
Вірші для дітей [299]
Вірші про дитинство [316]
Вірші про навчання [53]
Вірші про професію [75]
Вірші про eмiгрантів [143]
Вірші в перекладі [599]
Вірші про свята [192]
Вірші про спорт [18]
Вірші про природу [1160]
Вірш-тост, вірш-привітання [90]
Для мене поезія - це [185]
Поети [264]
Поетична майстерня [51]
Оповідання, про поетів, творчість [22]
Релігія [269]
Щастя - ... [553]
Жінка - ... [246]
Життя... [3720]
Філософам [1232]
Громадянину [814]
Метафізика [136]
Опитування для Вас:
Чи повинно бути державне замовлення на друк поетичної літератури?
Всего ответов: 346

І як без статистики?
загрузка...
ШЛЯХ до ТВОРУ:  

         
Вірші/статті категорії та розділи української поезії, українська проза
    Твори за тематикою категорії та розділи української поезії, українська проза Оповідання, про поетів, творчість
 

ЗАБАВКА
Якщо мова йде про вірші,
Мої вірші - щонайгірші!
Та із того, що найгірші,
Я радію щонайбільше,
Бо на тлі моїх найгірших
Краще видні щонайліпші!

(Самоцитата)

В кожного з нас у дитинстві мабуть забавка така була: іноді - скельце кольорове, іноді камінчик, а то може гудзик який, чи деталька дрібна та блискуча. Що саме не так вже й важливо, а г¬ловне у несхожесті на звичайні обридні речі. Ото сховаешся з зବ¬бавкою тією де-небудь і розглядаєш потай, а до голови чого тіль¬¬¬ки не прийде, не запалахкатить, та усе барвисте радісне, чого так бракує будь-якій дитині серед дорослої сірятини і тягомртини.
Батьки побачать, і ну гримати:
- Знову якогось мотлоху з вулиці понатяг! Ану винось геть!
І несли, і слізьми вмивалися, і в носі шмигало, та у голові одне вперте було: нічого - наступного разу, як знайду, так вже приховаю, що ні за що не розшукаєте!
Давно це було. Вже не те, що дорослий, а майже старий став, та забавок не облишаю. Тепер вони, правду кажучи, трохи інші: вірші, оповідки або повістички. Для мене найдорожчі, найулюбл嬬¬ніші, вони усім іншим дурницями здаються - це ще у кращому в謬¬падку, - а буває, що і несінитницями, мотлохом і ще, як хочуть, звуть, - і всі, без винятку, вимогають: кинь їх, прийди до тями, займись вже нарешті якоюсь серйозною справою!
- Може і справді праві вони, - іноді думаю, - бо скільки вже можна!- і голова давно уся сива, і кімната моя повна паперів розхристаних, яким я сам ладу дати не можу, бо давно не пам'¬¬¬ятаю, що в них і до чого, а головне, - не потрібні нікому мої творіння, крім мене, бо до якої б редакції не потрапляли , зві¬¬¬дусіль повертаються з відмовою. А раз так, то щось в них не те, чимось не подобаються, а то ще гірше - відверту відразу викликବ¬ють. Це, мабуть, як посмішка - коли чарівна, то і володар її ¬¬¬загальний улюбленець, а коли кривенька, то всі поспішають від неї яка мога скоріше відкараскатись.
Те ж саме і з творіннями моїми, щось з ними не так. Зовнішність свою хоча б у дзеркалі розгледіти можна, а де ж дзеркало таке взяти, щоб об'єктивне сприйнятя від творів своїх отримати? Не знаю я такого дзеркала і доопрацьовую лише на свій розсуд, або, що частіше тепер буває, відкидаю у відчаї. Блукаю, мов у пітьмах, том мабуть і пишу невдало. Отакі мої кепські
справи на ниві письмеництва. Нездара я, та ще ще і невдаха! Тому і жалкувати про мене не слід! Та я і не жалкую - коли б тількитільки чули, чого тільки собі у обличчя не кинув, як тільки не облаяв себе, та все марно, бо знову перед вବ¬шими очима забавка новенька моя і знову не подобається. Але зବ¬певняю: це вже остання, і написана лише для того, щоб я міг р¬зібратіся із собою, дійти до якогось висновку.
І знаєте? - дійшов! - бо із завтрішнього ранку кидаю усе написане, снідаю без усяких зайвих думок і йду на службу.
Та вже у транспорті все може статися - образять, на ногу наступлять, а то ще й у бік штрикнуть, - і від цього спрацює раптом у голові якийсь самому мені невідомий вмикач, і понесе мене, мов тріску у повінь, за новим, та, як і раніше, нікому не потрібним сюжетом, і захочеться крикнути: люди добрі! - рятуйте, зупиніть, не дайте загинути! Та де там! Такому не можливо прот謬¬діяти - тілки коритися!
Коли ж зупинюсь? - спитаєте , а я, замислившись на хвилин¬¬¬ку, та мабуть не дуже щіро, бо і хвилинка ця мені непотрібна, відповім: ніколи!
Так, шановні, ніколи! - бо забавка ця для мене найважливіша у житті справа, бо що не кажіть про неї, а вона - покликання!
Знов увечері почне гримати жінка, що від пилу у моїй кімнବ¬ті не продихнути, що стукіт від друкарської машинки дратує, що замість цього треба відшукати якусь іншу і обов'язково прибутк¬ву справу, або, як тепер прийнято висловлюватись, халтуру.
Та хай собі грима, а я зчеплю міцно останні у роті зуби і промовчу, в той же час продовжуючи йти за новою забавкою, яка у хвилини свого виникнення здається мені, її авторові, найприваᬬ¬ливішою.
А поряд з цим мигтитиме у голові: а може на цей раз щось спрацює нарешті, бо повинне ж колись, і рукопис мій не пове𬬬неться, а перетворившись у сторінки журналу, чи навіть книги, буде забавляти й радувати не тільки мене, але й вас, мої любі, та ще досі на жаль невідомі мені, читачі!

1995

Додав: вершник (20/04/12) | Автор: © Юрій Іванов
 
Розміщено на сторінці: Оповідання, про поетів, творчість
 
Переглянули твір - 1193 чол.
 
  
  у Вас # закладок

автору
за твір:

 Автор чекає на Вашу оцінку та коментар
Всього коментарів: 2
avatar
1 taisa75 • 20:42, 20/04/12
hands hands hands Так, Юрію, і не лише несе, як тріску, а ще й кидає та шпурляє у різні боки, як отой "дев'ятий вал" , оте саме творче натхнення!
avatar
2 укран • 01:12, 21/04/12
Я вражений 55555
Відчув прекрасну вашу душу... Ви гарний прозаїк (незважаючи на граматисчні помилки та то таке).
Я розумію - хто я такий, за віком, щоб давати Вам поради, та все ж, дозволю собі, а Ви вже що хочете те і робіть з ними.
Завжди слухайте поклик серця, вчіться, читайте, дослуховуйтесь до критики - це запорука розвитку.
Я раніше багато сприймав на штики, думав, Вони не розуміють, потім мені не вдасця, потім кілька разів ставив на собі хрест як на поеті, та все ж виринав. Я теж не вважаю талановитим поетом і ніколи, мабуть, на відмінно від Вас не понесу свої "творіння" до редакції. Для мене це не справа заробітку і слави, це можливість визнання моєї душі, можливість спілкування з людьми, це не шедеври - це ключі моїх думок, хто хоче - нехай читає, ні то й ні, навязуватись не буду. А натхнення це річ доволі примхлива, інколи буває щось так зачепить, що аж у хмари злітаєж, а інколи (особливо якщо хочеться) дрімає собі.. але воно Живе, воно не у оточенні а у нас самих, постукайте і воно Вам відкриє, можливо поскрипуючи, можливо не відразу, але обовязково відкриє.
Успіхів у творчості, не здумайте кидати свій талант на призволяще, а також - не публікуйте за раз багато творів. На все свій час...
Вибачте що не так, мабуть я і справді занадто юний щоб вам давати поради, але я просто хотів подлитися своїми, нехай навіть куцими знаннями... А вам вже вирішувати приймати ці слова до уваги чи ні...


Додати коментар:

Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
avatar

загрузка...

ОСТАННІ 10 КОМЕНТАРІВ до ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ

(50 коментарів Ви можете переглянути на сторінці "НАШ ТОП ++")


           Украина онлайн


Форма входуу
Логін:
Пароль:
Інформації:     
Випадкове ВІДЕО з сайту:
Письмо Украины Крыму
00:04:47

ПОНОВЛЕНІ ТЕМИ ФОРУМУ:

ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК    
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ:
    Сайт: uid.me/vagonta
    Twitter, Тел.: 068-083-95-79
    E-mail: vagonta@gmail.com, virchi@yandex.ru

загрузка...

НАЙПОШИРЕНІШІ
КЛЮЧОВІ СЛОВА
Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz