СВІТАНОК
У долонях спокою ніжиться земля,
Блідо-сіро-золотом даленіє обрій.
І лоскоче запах майбутнього зела,
І душа видзвонює: день складеться добрий.
А вона – вже осьдечки! А вона – весна!
Спокій лінню сонною ще тримає землю,
Та вже вільно дихає осяйна вона
І пустило паросток у темниці зерно.
Першоптах озвався ще не сміливо в сні.
І зоря остання у плесі сполоснулась.
Ще… Ще мить – і сповнилось щастя і мені,
Як червоне колесо обрію торкнулось!..
І така високість в тобі і навкруги!..
Золото-блакить умить спалахнула світлом!
Виднокраю срібляться сині береги…
Що є ще врочистіше в цьому білім світі?!.
Читаєш, ніби проживаючи світанок. Але іноді є враження, що у вірші є зайві слова у рядку. От, наприклад, "першоптах озвався ще не сміливо в сні, і зоря остання у плесі сполоснулась" я б опустив слово "ще" і "у" замінив на "в". Розумію, що порушиться кількість складів у рядку, але читається легше. Хоча це моя думка, а пишете Ви, і я поважаю Ваше право писати, як Ви бачите. А вірш хороший. Дякую.
Дякую за позитивний відгук! Щодо Вашого враження про начебто зайві слова, то насправді вони там не зайві (щодо кількости складів), хіба що деякі, можливо, можна замінити більш милозвучними. Але я так не вважаю, даруйте. Це - той вИпадок, коли вірш опублікований одразу після написання, що не варто було робити. Ну що ж, не завжди мають бути позитивні відгуки. Хоча й ЦЕЙ вірш на інших сайтах їх має. Дуже дякую Вам!
Так вірш важко читається, хоч розмір витриманий і в цьому головна помилка, бо люди стараються підігнати склади, незважаючи на наголоси, на звучання слова, порушуючи свій же стиль письма, і , як результат - ритм зіпсований, і читати важко. Ось наприклад:"Все живе завмерло, притихло в таїнні," Стиль Вашого письма такий:-/-/-/, але ж ні, половина рядка написана за такою схемою, а половина за іншою, а саме: /-/-/ , бо не можна прочитати слово "прИтихло",(придержуючись схеми), а з його класичним наголосом - притИхло. Коли декілька разів збиваєшся при читанні, то забувається суть вірша і те, що хотів виразити автор, набуває іншого значення. Прошу вибачення за такий розширений коментар, але ми всі тут початківці і всі вчимося один в одного, і якщо Вас влаштовує така точка зору то, будь ласка, приєднуйтесь.
І Вам дякую! Звісно, критика потрібна, хоча, скажу відверто, не звично... Попередній коментар-відповідь - і для Вас, позаяк ваші (двох) думки - про одне. Тож лише додам: Я написала: "...я так не вважаю", себто не вважаю, що читається не милозвучно, позаяк ТАКИЙ вірш (про СПОКІЙНЕ, ПОВІЛЬНЕ наближення сонця...), вважаю, треба читати теж повільно, спокійно, тоді й не заплутуватимуться слова. Щодо "прИтихло" - не згідна (даруйте). Читається воно з правильним наголосом. Тому ще раз нагадую: темп читання повинен відповідати змісту вірша. ............... Ну що зроблю?.. ТАКИЙ темп, стиль, ритміку обрала душа під час дійства... Дякую Вам за "такий розширений коментар"! Приєднуюсь.
Додати коментар:
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")