Чого у нас ніколи не було так, це свободи наріжної і волі духу кремезної, щоб підняти долю на крило і не скоритись у двобої за своє, за праведне добро.
Вождів занадто в нас багато пророків, пасторів усяких; рабів убитих переляком та сторожів злодійкуватих.
І ще князів, царів, гетьманів, а з недавніх пір, ще й «паханів»: від варяг до бусумурманів, аж пливе туманом від них зір.
З ними скрізь лакеї й холуї, та ще гетьмани-свинопаси, що дуже чваняться в гної та б*ють без ладу в тулумбаси.
Чого у нас ніколи не було Так, це шляхетності при владі,- коли відкриті серце і чоло, і не замарані у зраді.
Коли ж у нас народ і влада Будуть жити разом рядом І влада буде для народу, а не для власного доходу?
Чого у нас ніколи не було, так це,- рівняння у законі де діє правило для всіх одно і видно все, мов на долоні..
Тоді настане в нас порядок, і будуть правити закони, коли народ так житиме, як влада, чи владу скинуть геть із трону.
Чого у нас ніколи не було , так це,- єднання владних цілей, де йдуть слова з ділами заодно на благо і добро суспільні.
Трохи важко читається вірш... А хіба у нас шляхетності при владі ніколи не було? Згадайте козацькі роки, хіба не уло шляхетних гетьманів? Це лише у період незалежності України із владою не ладиться
Дякую,Вам,пане УКРАНе,що завітали та залишили коментар.На мою думку,за всі часи існування нашої держави, верховна влада в країні належала інородцям.Втому числі і в період гетьманства.Всі гетьмани були в першу чергу поміщиками, володіли багатющими земельними угіддями разом із селянами.Крім того,майже всі вони були польського походження , або мали змішану родословну.Воювали вони за примноження свого багатства та за гетьманську булаву. Я не вірю в те ,що коли на Україні було до чотирьох гетьманів одночасно,то всі вони думали про про народ та країну.Їм до народу і країни було байдуже,лише б мати булаву та клейдони.Мабуть звідси і пішов вислів:"Де два українці,-там три гетьмани."Таке воно було і таке ж твориться в наш час.Історія,на превеликий жаль, нас нічому не навчила.Вибачайте за таке просторне пояснення.Ще раз дякую,заходьте,буду радий.
Та будь ласка, завжди радий поспілкуватись з хорошою людиною... Але ж були часи, коли гетьмани горою стояли за Україну.. "від Богдана до Івана не було гетьмана.." ще й так здається говорили. Згадайте Сагайдачного, Хмельницького, Мазепу... Мені здається вони дуже багато зробили для свого народу.
Дякую Вам,панеУКРАНе,за відгук та коментар.Вірш ,звмчайно,не претендує на історичну тотожність.В ньому згущені фарби та загострені образи для того ,щоб бути привабливим.Я в ньому спробував викласти своє бачення причин сьогоденних негараздів у наших владних структурах і в суспільстві вцілому.А що до гетьманства, то Ви назвали трьох найвидатніших гетьманів-державотворців, але були ще й Брюховецький іТетеря.Брюховецький свого політичного противника Сомка,після отримання гетьманства,кинув до вовчої ями.Майже за сценарієм Віктора та Юлі.Історія, це-велика штука і наука.Її потрібно вивчати з різних джерел і підходити до неї аполітично.Дякую,ще раз за увагу до моїх творів.
Хтось без коментаря вліпив вам трійку, ех не люблю такий народ, такі... що бояться признатись, і одиниці нижком виставляють, невже так важк признатись, Люди, та де Ваша совість, як так без пояснень хочеться клацати кнопки, це ж не гра??????? Немає совісті у страху, значить боятись є чого!!!!!!!!!! Звісно оцінка не головне, але я не розумію, як можна мовчки негативно оцінювати, щоб навчитись на помилках, потрібно вказати на них. Мені здається вірш як мінімум заслуговує за змістовність на 4, зараз поправлю...
Дякую,Вам,за турботу.Я на це не зертаю уваги. Для мене важлива думка читача .А оцінки нехай будуть на їх совісті.Успіхів Вам,радий Вас бачити.
Додати коментар:
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")