На печі борщик смачно закипає, Є теплий хліб і буде діткам сить. Чекаєм тата- ще його немає, Kрізь нашу хату час собі летить. Сидить іще малий козак безвусий- Козацьку ложку тисне у руці- Це витесав йому Богдан наш, Русин, Щоб так він їв , як їли на Січі! А дівка з "перцем"- кароока Настя Вичікує собі вигідну мить: Як мама не побаче, може вдасться, ту ложку в брата,бажану, схопить. Таки й забрала і хлопчисько плаче. Чого б то, синку? Годіі сльози лити. Є в світі куди більш болючі речі- Це все ти потім зможеш зрозуміти. А поки що читайте разом книжку,- Сестричка старша сторінки гортає. Та древня казка про сіреньку мишку через роки щось тепле нагадає. Ростіть, ростіть мої весняні цвіти, дрібне козацтво ще плаксиве трошки. І буде щастя піснею сповите, І калачі, і каша, і дві ложки!
Славно! Добрий росте козак! Сидить іще малий козак безвусий, Козацьку ложку тисне у руц - Це витесав йому Богдан наш, Русин, Щоб так він їв , як їли на Січі! Робіть інтервали перед тире...
Дякую, друзі! Насправді цьомy віршику вже років 14.І та "дівка з перцем"- вже 18- ти річна, та й козакy вже на сімнадцятий завернуло...а за ними вжей інші козачки пішли- виховую.А вірш цей, тяк добра і світла згадка залишився. Ще раз усім дякую!
Дякую, Ярославе.А та козацька ложка у мене ще й досі зберігається, хоча славного різбяря, іконографа, учасника тов"Кіш" та й просто славного козака із чайки "Пресвята Покрова"- Богдана Русина, вже нема з нами.Гарно згадую його.
Хочу звернутись до всіх дописувачів: панове, чи не досить суцільних оплесків, які насправді шкодять авторам? Якщо Ви дасте хоч одну слушну пораду, це буде набагато цінніше похвальних реверансів!!!
Ну що Ви, Тарасе, не знаєте такого нашого чудового, давнього слова, як "ЦВІТИ"??? Візьміть хоч б слово "Первоцвіт". Та й взагалі- то- це ж класика!!!Перечитайте хоча б І. Франка,а чи й Л. Українку- там обов"язково відшукаєте це слово
"Вигідну" з наголосом на (І),це діалектизм. Але у Великому Тлумачному Словнику Сучасної укр. мови видавництва "Перун" 2004 року, де написано: ВИГ(І)ДНО- це прислівник до виг(І)дний.У значення присудк.сл.- зручно, приємно.Можна, звичайно, замінити і на слово "удалу", якщо є в цьому потреба. Тому п . критику, будьте уважні зі своїми коментарями.Щиро зичу ДОБРА!
Цікавий вірш.Мені сподобався.Але,пані Роксолано,з ложками,мабуть,перебор.У малого(за текстом)уже ложка є*Сидить іще малий козак безвусий- Козацьку ложку тисне у руці- *і на закінчення знову буде вам*дві ложки*Йому і сестричці,так?*То якщо у малого буде дві ложки,то може він замість їсти стане ложкарем?І закінчення ,згоден з паном Тарасом,повинне бути не про страви,навіть,козацькі.
Вірш неординарний, раз викликав таку широку дискусію. Є в ньому щось рідне і тепле. Я б тільки замінив лише один рядок: і буде вам калач, і буде пити... Бо стосовно козака хтось може зрозуміти це двозначно.
А Ви знаєте, п.Якове, взагалі-то щодо ложок і страви, то тут все досить відносно.Ви мислите як чоловік, а у мене жіноче, материнське мислення.От самі погляньте: віршик і починається з розмови про борщик, а це значить, що ми чекаємо татка, що він обов"язково захоче посмакувати цей наш козацький борщик з часничком.А ложку Богдан Русин витесав малому Устимові щоб він їв, як їли на Січі, бо малява не дуже хоче їсти, вередує часом як і всі дітиська...А Настуня і собі таку ложку хоче, ото ж я і заспокоюю ії, що і воіна буде мати ложку.А закінчення несподіване для Вас? Ви хотіли щоб я тут врубала щось "банально -високопарне", але то б було неправдиво до цього вірша.Так, звичайно, що буде і кашка, і дві ложки, і питоньки буде діткам- так спокійно і мені, матері, і діткам сить буде. Так: "Не хлібом єдиним ситий будеш"- Але і хлібом також!!! То ж пощо втікати від цих природніх речей? Цікаво, а як інші читачі вважають?-хотілося б почути ще думки.
Добре п. Валерію, втямила.Очевидно моє серце було настроєне на дуже чисті нотки, що я не вчула в тому вислові двозначності.Але тепер розумію. Спробую щось пошукати, а мо" й Ви щось підкажете?
Ви написали хороший теплий домашній вірш, у мене лише зауваження-дуже довгі рядки, важко дотримуються наголоси на словах і римах, а за зміст-5, Дякую за ваші коментарі і до мого вірша, це був наче ковток води в пустелі, не зважайте на образливі або недоречні коментарі, на цей сайт заходять різні читачі, буває таке напишуть що хоч стій хоч падай, тому я навіть думаю покинути на деякий час цей сайт, оце лише напишу щось на прощання. Успіхів вам, вдячний за майбутні ваші вірші
Укране, рада читати Ваш коментар- для мене є цінним кожне зауваження.Буду приглядатися до рядків і прислуховуватися до наголосів:).А Ви сайт не покидайте- не варто так легко здаватися.Від щирої душі зичу Вам натхнення та успіхів.Дай Боже!
Валерію, останній рядок, за Вашою порадою, відредагувала.Дякую, що допомогли побачити той двоякий за значенням образ- бо я вже зовсім було пригляділася до того віршика.Щасти Вам!
Рада, Андрію, що вірш створив Вам хороший настрій.Натхнення навзаєм!
Додати коментар:
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")